Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Albumy, DZIAŁ NEWS, Zapowiedzi

John Grant powraca z nowym albumem

John Grant powraca z nowym albumem Love Is Magic. Płyta ukaże się na rynku 12 października nakładem wytwórni Bella Union.

Każda płyta, nad którą pracuję odzwierciedla to kim jestem. Im więcej tworzę tym bardziej ufam sobie i tym bliżej jestem tego, co tworzy moja wyobraźnia” – mówi Grant.

Z czwartym solowym krążkiem artysta wciąż ewoluuje, tworząc najbardziej elektroniczne dzieło jakie do tej pory nagrał. Do pracy nad albumem zaprosił Bena Edwardsa z Wrangler oraz muzyków, z którymi pracował nad projektem Creep Show. Nowy materiał został wyprodukowany przez samego Granta oraz Bena Edwardsa i Paula Alexandra (basista Midlake). Oprócz muzyki dla Granta zawsze ważna była warstwa liryczna utworów.

Oto tracklista:
1. Metamorphosis
2. Love Is Magic
3. Tempest
4. Preppy Boy
5. Smug Cunt
6. He’s Got His Mother’s Hips
7. Diet Gum
8. Is He Strange?
9. The Common Snipe
10. Touch And Go

Po rozpadzie jego pierwszego zespołu The Czars Grant porzucił muzykę na pięć lat. Powrócił z solowymi projektami. Jego ostatni krążek Grey Tickles, Black Pressure trafił na 5 miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. W 2014 r. otrzymał nominację do prestiżowej nagrody BRIT Awards obok takich gwiazd jak Eminem czy Justin Timberlake. Grant do współpracy nad swoimi projektami zapraszał takie artystki jak Sinead O’Connor czy Tracey Thorn. Śpiewał z Alison Goldfrapp czy Kylie Minogue. Na jesieni 2017 r. nagrał utwór Kindling z zespołem Elbow, a na wiosnę wyruszył z nimi w trasę.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 12 lipca, 2018
Close
%d bloggers like this: