Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS

Katy Perry usłyszała wyrok! Została skazana za plagiat

Katy Perry przegrała proces sądowy w sprawie plagiatu utworu Dark Horse. Sąd orzekł, że przebój jest kopią utworu Marcusa Graya, znanego pod pseudonimem Flame.

Piosenkarka przegrała właśnie proces sądowy, w którym uznano, że jej utwór Dark Horse jest bardzo podobny do kompozycji rapera Marcusa Graya Joyfull Noise. Przysięgli uznali, że podobieństwo obu utworów jest zbyt duże, by można było nazwać je przypadkowym.

Twórcy piosenki Perry, w tym producent Dr. Luke, zeznawali podczas siedmiodniowego procesu, że żaden z nich nie słyszał Joyful Noise nie słyszał o Greyu przed procesem, ani nie słuchał muzyki chrześcijańskiej. Wszyscy producenci mieli przedstawiać jej krótkie fragmenty muzyczne, z których wybrano te, które spodobały się piosenkarce, aby rozpocząć dalsze prace nad singlem. Stanowiły one jednak wyłącznie źródło inspiracji.

Słuchaj w TIDALWięcej o artyście: Katy Perry

Raper twierdził jednak cos innego. Przypominał, że jego kompozycja była kiedyś bardzo popularna oraz wykonywał ją podczas gali wręczania nagród Grammy. Ta sama piosenka była również nominowana do prestiżowej nagrody. Flame stwierdził również, że plagiat, do którego dopuściła się wokalistka przedstawił jego w złym świetle w kręgu, w którym tworzy.

Obie strony w celu poparcia swoich stanowisk powołały biegłych muzykologów. Niestety ich analizy wzajemnie się wykluczały co uniemożliwiło włączenie dowodów do sprawy.

W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna rozprawa, w której trakcie zostanie ustalona wysokość odszkodowania, które Perry będzie musiała wypłacić Grayowi.

Słuchaj w TIDALWięcej o artyście: Flame
(Visited 2 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 30 lipca, 2019
Close
%d bloggers like this: