Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, DZIAŁ WIDEO, Premierowe Utwory, Teledyski

Ørganek i O.S.T.R promują film „Piłsudski”

Już 13 września w kinach pojawi się długo oczekiwany film Michała Rosy „Piłsudski”. Ørganek wraz z O.S.T.R nagrali utwór promujący film, do którego powstał teledysk.

Akcja filmu dzieje się w czasach, gdy odzyskanie niepodległości było misją niemal niemożliwą. Piosenkę do filmu napisali Ørganek i O.S.T.R. Posłuchaj wybuchowej mieszanki rocka i hip-hopu w piosence To nie miało prawa się stać. Do utworu powstał również teledysk.

W 1900 roku Rzeczpospolita nie tylko nie istniała, ale była wręcz nieosiągalnym fantomem. Zaborcy zabraniali nawet używania słowa „Polska”. Rodzimy język był represjonowany, Polakom łamano kariery, odbierano majątki, przekreślano perspektywy. Patriotyzm uchodził za najgorszą chorobę. Ale nie każdy tak myślał. Piłsudski konsekwentnie wierzył, że Polska niepodległość jest możliwa.

Piosenka do filmu „Piłsudski” to umiejętne połączenie nowoczesnych konwencji, od silnego rockowego riffu, poprzez rap, na filmowej balladzie skończywszy. Komponując ten utwór, chciałem oddać zarówno ducha mocno sensacyjnej historii, której pierwszoplanową postacią jest młody Marszałek, jej wolnościowy, romantyczny etos, ale też nawiązać do teraźniejszości, wskazując na dość niespokojny charakter naszych czasów. – mówi Tomasz Organek

(Visited 5 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 30 lipca, 2019
Close
%d bloggers like this: