Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, Inne, Premierowe Utwory

KAZIK nagrał utwór promujący film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”

Kazik Staszewski jest autorem utworu, który będzie promował film „25 lat niewinności, Sprawa Tomka Komendy”. Głośną historię Tomasza Komendy, który został skazany na 25 lat pozbawienia wolności za brutalną zbrodnię, której nie popełnił, zekranizował reżyser Jan Holoubek.

Piosenka KAZIKA z teledyskiem ukaże się za tydzień. Film o bolesnej historii niewinnego człowieka, tragicznie doświadczonego przez system sprawiedliwości, swoją kinową premierę będzie miał 18 września.

„Zgodziłem się na ten film, bo darzę dużym zaufaniem jego twórców. Wiem, że nie zrobią niczego przeciwko mnie i że w filmie pokażą całą prawdę – od pierwszej do ostatniej minuty. Zero fałszu. Chcę, aby ludzie zobaczyli, co tak naprawdę się ze mną działo. Ku przestrodze. Bo ta historia mogła przydarzyć się każdemu, a że padło akurat na mnie, to cóż… Żyję dalej, z podniesioną głową. Jestem wolny. Czuję, jakbym urodził się po raz drugi” – powiedział Tomasz Komenda.

„To, że Tomek Komenda odsiedział 18 lat za zbrodnię, której nie popełnił, wiedzą niemal wszyscy. Natomiast mało kto wie o kulisach sprawy i trójce bohaterów, którzy ryzykując niemal wszystko, wyciągnęli go z więziennego piekła. Historia Tomka w szerszym kontekście uczy, że choćbyśmy popadli w największe życiowe tarapaty, sytuację wydawać by się mogło absolutnie bez wyjścia, zawsze istnieje możliwość, że pojawi się ktoś, kto wyciągnie do nas dłoń. Chciałbym, żeby nasz film dał nadzieję wszystkim tym, którzy myślą, że nie ma dla nich już szans” – przyznał Jan Holoubek.

Odtwórcą roli głównej jest Piotr Trojan. W filmie zobaczymy również Agatę Kuleszę, Jana Frycza, Magdalenę Różczkę, Andrzeja Konopkę, Dariusza Chojnackiego.

Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?

(Visited 14 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , Last modified: 25 lipca, 2020
Close
%d bloggers like this: