Za kilkanaście dni światło dzienne ujrzy ich drugi, studyjny album Palo Santo. Debiutancki zaś zebrał wiele prestiżowych nagród i stał się jednym z najlepszych debiutów ostatnich lat. Dziś w naszym cyklu przedstawiamy koncert Years & Years!

Koncert zespołu Years & Years był częścią trasy, która promowała debiutancki album Communion. Uczestnicy koncertu mogli na żywo przekonać się, jak brzmią kawałki z wydanego rok wcześniej albumu. Warto dodać, że zespół w ramach promocji debiutanckiej płyty wystąpił w naszym kraju podczas Spring Break Showcase Festival 2015, Open’er Festival 2015, Orange Warsaw Festival 2017 oraz na samodzielnym koncercie na Torwarze w 2016 roku.

Years & Years – Y&Y Europe Tour

Pomimo młodego wieku muzycy pochwalić się mogą już sporym doświadczeniem scenicznym – w 2014 roku występowali na licznych festiwalach (m.in. Bestival, Latitude czy Tauron) i supportowali Sama Smitha. Rok 2015 był dla ich kariery przełomowy. Zwyciężyli w kolejnej edycji prestiżowego plebiscytu BBC Sound, grali na największych scenach festiwalowych całego świata. Olly Alexander to jedyny w swoim rodzaju lider zespołu, który jest świadomy odpowiedzialności, jaka ciąży na osobie ze statusem gwiazdy pop. Jego dojrzałość objawia się w skali oraz ambicjach, jakie grupa zawarła na swoim nowym, nadchodzącym albumie.