W wieku 67 lat odeszła od nas Olga Jackowska, która szerszej publiczności była znana pod pseudonimem „Kora”. Artystka zmarła w sobotę nad ranem w swoim domu w Bliżowie. Kora przegrała walkę z nowotworem. Chorowała na niego od 2013 roku. Smutną informację przekazała prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła wokalistce w swojej ostatniej drodze.

Kora była od 1976 roku wokalistką zespołu Maanam. Razem z zespołem wydała 11 albumów studyjnych. Piosenkami, które na zawsze pozostaną nam w głowie są: Cykady na Cykladach, Krakowski Spleen, Kocham cię, kochanie moje, Lipstick On The Glass, Boskie Buenos, Szare Miraże, Lucciola i wiele więcej. Ostatnim albumem grupy były Znaki Szczególne z 2004 roku. Kora była żoną Kamila Sipowicza, z którym miała syna Szymona. Wcześniej była żoną Marka Jackowskiego, który był jednym z założycieli Maanamu. Razem z Jackowskim miała syna Mateusza.

Maanam rozpadł się w 2008 roku. Po rozpadzie tej legendarnej grupy wokalistka koncertowała solo oraz udzielała się w innych dziedzinach życia artystycznego. W latach 2011-2016 była jurorką programu Must Be The Music. Tylko Muzyka nadawanego w telewizji Polsat. Ostatnio mogliśmy ją usłyszeć w duecie z Glacą w piosence Człowiek, gdzie w refrenie były śpiewane fragmenty utworu Krakowski Spleen. 13 lipca 2018 miała miejsce polska premiera filmu „Iniemamocni 2”, w którym Kora użyczyła swojego głosu, aby zdubbingować postać Edny Mode.

Łączymy się w bólu z jej dwoma synami, mężem Kamilem Sipowiczem oraz jej przyjaciółmi. Kora na zawsze pozostanie w naszych sercach.