Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 9:58 pm DZIAŁ NEWS

Powstanie ekranizacja książki „Się żyje. Kora. Biografia.”


Z radością przekazujemy informację, że Wydawnictwo Znak oraz ATM Grupa zawarły umowę dotyczącą adaptacji książki o tytule Się żyje. Kora. Biografia na potrzeby ekranizacji.

– Biografia Kory pióra Katarzyny Kubisiowskiej to świetna, doskonale udokumentowana lektura. Można powiedzieć: gotowa mapa drogowa dla dokumentalisty. Już teraz, we współpracy z autorką i w porozumieniu z bliskimi Kory, rozpoczynamy pracę nad gromadzeniem materiałów do filmu dokumentalnego. W planach mamy także fabułę, autorskie spojrzenie na tę niezwykłą artystkę ­– mówił podczas wspólnego spotkania w Warszawie w siedzibie firmy Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy.

Przez wiele lat Wydawnictwo Znak aktywnie działało w dziedzinie sprzedaży praw zależnych. Nadchodząca adaptacja biografii Kory jest zatem istotnym wydarzeniem dla wydawcy, autorki i czytelników.

– Się żyje. Kora. Biografia ma już status bestsellera, nie nadążamy z dodrukami, wierzymy, że popularność książki przełoży się też na popularność filmu. Książka zyska drugie życie, pełne koloru, energii i muzyki – komentuje Monika Bartys, dyrektorka wydawnicza Znak. 

Katarzyna Kubisiowska, która od dłuższego czasu współpracuje z wydawnictwem Znak i jest znakomitą autorką licznych bestsellerowych biografii, dołączy również do zespołu scenariuszowego, pracując nad tym projektem.

 – Cieszę się, że ekranizacją książki zainteresowała się ATM Grupa. To duży, wiarygodny producent, dający gwarancję, że projekt się powiedzie. Oczywiście, mam w głowie własny pomysł na reżysera, a ściśle rzecz ujmując, reżyserkę. Jest to ktoś, kto będzie umiał zbudować mocną, lecz niejednoznaczną postać kobiecą, oddać jej wewnętrzne rozedrganie i sprzeczności. – mówi autorka.

(Visited 128 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 2 lipca, 2023
Close
%d bloggers like this: