Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ WIDEO, Teledyski

Król rzuca Zaklęcie

Błażej Król w tym roku chyba nie wziął koncertu. Po zeszłorocznej, świetnie przyjętej płycie „Nielot” i serii występów ją promujących gorzowianin wrócił do studia, aby nagrać drugi solowy krążek. Dziś usłyszeliśmy pierwszy singiel z „Wija”.

Padło na „Zaklęcie”. To jak zwykle dobra, dopracowana kompozycja. Najpierw atakowani jesteśmy przez zapadający w ucho beat, aby później całkowicie zatracić się w mieszaninie duszących gitar i syntezatorów rodem z lat 80-tych. Tajemnicza, niepokojąca tonacja utworu jest znakomicie uzupełniania przez nieoczywisty, metaforyczny, ale nie sztucznie nadmuchany tekst.

Teledysk do kawałka został wyreżyserowany przez niezastąpionego Michała Brauma, autora klipów do „Beksy” Artura Rojka czy opisywanej niedawno na łamach naszego portalu „22” zimowej.

Gwoli przypomnienia: „Wij” na półkach sklepowych pojawi się 11 kwietnia. Jak zawsze, wydawnictwu towarzyszyć będzie trasa koncertowa: Król zapowiedział już wizytę w rodzinnym Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu i na poznańskim festiwalu Spring Break.

(Visited 13 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , Last modified: 30 marca, 2015
Close
%d bloggers like this: