Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Albumy, DZIAŁ NEWS, Premierowe Utwory, Zapowiedzi

The Cassino zapowiada nową płytę!

Poznaliśmy dzisiaj kolejny singiel braniewskiej grupy pt. „Twój głos” zwiastujący ich nową płytę.

The Cassino to trzech utalentowanych muzyków: wokalista i gitarzysta Hubert Wiśniewski, perkusista Piotr Dawidek i basista Piotr Badecki. Zespół wyróżnia mocne brzmienie oraz charakterystyczna, chwytająca za serce barwa głosu Huberta, który jak twierdzi jest wokalnym samoukiem.

Nazwa grupy odnosi się do miejsca, gdzie w głowach członków zespołu pojawił się pomysł wspólnego grania. Chłopaki wydali dotychczas dwie EPki: anglojęzyczną „The Cassino” – nagraną w 2017 roku oraz kolejną pt. „Zima”, na której zawarli w całości utwory z polskimi tekstami. Mają za sobą też udane występy w Must Be The Music oraz trójkowym konkursie Start NaGranie.

W zeszłym roku dołączyli oni do FONOBO Label, w której zadebiutowali singlem „Wiosna”. Debiutancka płyta o nieznanym jak dotąd tytule długogrająca ukaże się nakładem wspomnianej wytwórni już 22 października.

„Twój głos” stanowi kontynuację muzycznej drogi chłopaków. Znów mamy do czynienia z brzmieniem, z którego znamy The Cassino. Zespół sporo czerpie z indie rocka, ale udało mu się też wypracować własny styl – unikalny zwłaszcza na polskim rynku.

(Visited 34 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 27 sierpnia, 2021
Close
%d bloggers like this: