Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, Premierowe Utwory

KRÓLOWA DANCEHALLU – SPICE Z UDZIAŁEM SEANA PAULA I SHAGGY’EGO W SINGLU „GO DOWN DEH”

Spice to znana na całym świecie królowa dancehallu. Nominowana do nagrody GRAMMY i wielokrotnie nagradzana artystka tworząca na pograniczu muzyki reggae. Pochodzi z Portmore na Jamajce i wpłynęła na świat, który pokochał dancehall niemal tak samo, jak ona.

Panowanie Spice na szczycie zostało potwierdzone przez Billboard oraz przez Apple Music i Spotify, gdzie podbiła ten gatunek na listach przebojów. Jej fani streamowali jej single (łącznie) ponad 433 miliony razy na YouTube i ponad 65 milionów razy na Spotify, co czyni Spice jedną z najczęściej odtwarzanych artystek w swoim gatunku!

W ubiegłym roku zyskała światowe uznanie dzięki współpracy z Shaggym Seanem Paulem przy przebojowym Go Down Deh!, który właśnie trafia na polski rynek.

Występowała w takich programach Good Morning America, Jimmy Kimmel Live, The Wendy Williams Show i Good Morning Britain. Swoim charakterystycznym brzmieniem i jedynym w swoim rodzaju osobowością rozkochała w sobie fanów na całym świecie.

Jej ostatni album pt. 10 został nominowany do nagród Grammy i MOBO za najlepszy album reggae w 2021 roku. Spice jest ucieleśnieniem sukcesu samotnej mamy. Przejmująco podkreśla fakt, że jej obecne sukcesy to efekt 20 lat pracy! Jak opowiada sama artystka: „Zawsze mówię o moich zmaganiach, o tym, jak stawiałam pierwsze kroki w muzyce i kto mi pomagał po drodze. Wiele osób nie wie, że jestem częścią kultury dancehall od ponad dwóch dekad. Zaczynałam w 1999 roku.”

(Visited 53 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 12 czerwca, 2022
Close
%d bloggers like this: