Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Albumy, DZIAŁ NEWS, Odsłuchy

Krzysztof Cugowski powraca z nowym albumem „50/70 Moje najważniejsze”

Krzysztof Cugowski świętuje swoje 70 urodziny i 50 lat na scenie specjalnym albumem! Album 50/70 Moje najważniejsze dostępny już jest w serwisach streamingowych i w sklepach.

Krzysztof Cugowski to od ponad 50 lat ikona polskiej sceny muzycznej, przez wiele lat tworzył legendarny zespół Budka Suflera. Z zespołu odszedł w raz z zawieszeniem działalności w 2014 roku. W 2014 roku artysta ze swoimi synami Piotrem i Wojciechem stworzył zespół Cugowscy, który nagrał łącznie dwa, dobrze przyjęte album Zaklęty krąg Ostatni raz. Na swoim koncie ma też dwa studyjne, solowe albumy. Integralnie z 2001 roku, która zwiera covery polskich i zagranicznych standardów rockowych oraz Przebudzenie z 2015 roku.

Krzysztof Cugowski to prawdziwy gigant polskiej sceny muzycznej, który obchodzi swój podwójny jubileusz. Z tej okazji prezentuje dwupłytowy album 50/70. Moje najważniejsze – muzyczne credo, zbiór ulubionych piosenek śpiewanych przez pięć dekad muzycznej kariery.

Pierwsza płyta zawiera 14 utworów w nowych aranżacjach – te, które Krzysztof Cugowski ukochał szczególnie, które najmocniej zapadły mu w serce. To piękne piosenki, które zaśpiewane ponownie po latach nabrały nowych znaczeń i barw. 

Druga płyta to zapis koncertu Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, który odbył się w 2018 roku w Radiu Lublin.  

https://tidal.com/browse/album/138662215
(Visited 3 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 8 maja, 2020
Close
%d bloggers like this: