Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Inne

Córka Chrisa Cornella rozmawia o zdrowiu psychicznym – projekt Mind Wide Open

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o projekcie Lily Cornell Silver. Córka zmarłego w 2017 roku Chrisa Cornella zapowiadała w maju swój najnowszy pomysł stworzenia przestrzeni dyskusyjnej, w której poruszane będą tematy dotyczące zdrowia psychicznego. Przypomnijmy, że były wokalista zespołów Soundgarden i Audioslave przez wiele lat zmagał się z depresją i uzależnieniami. Chris Cornell w wieku 52 lat popełnił samobójstwo przez powieszenie.

Lily rozpoczęła serię rozmów za pośrednictwem telewizji instagramowej IGTV. Pierwszy odcinek z cyklu Mind Wide Open odbył się w 56 rocznicę urodzin Chrisa Cornella – 20 lipca. Pierwszym gościem była specjalistka ds. leczenia traumy Laura Lipsky, a w kolejnych tygodniach w rozmowach uczestniczyli inni fachowcy z różnych dziedzin dot. zdrowia psychicznego lub osoby zmagające się z problemami mentalnymi. Byli to m.in. dr Marc Brackett – założyciel Yale Center for Emotional Intelligence, model Sir Carter oraz multiinstrumentalista i basista Guns N’ RosesDuff McKagan.

Na samym początku Lily powiedziała, że jej zamiarem jest destygmatyzowanie zdrowia psychicznego i znormalizowanie otwartej dyskusji na temat problemów mentalnych. Według Silver, ona i jej ojciec otwarcie rozmawiali o zdrowiu psychicznym.

„Walczyłam, odkąd minęła rocznica śmierci mojego taty, a on był kimś, kto naprawdę rozumiał moje problemy ze zdrowiem psychicznym, podzielał je i weryfikował. Uruchomiłam serię na jego cześć, ponieważ wiedziałam, że będzie dumny z mojej wrażliwości” – przyznała Silver w wywiadzie dla Rolling Stone. Pełną rozmowę można znaleźć na RollingStone.com. Córka legendarnego muzyka opowiada m.in. o tym, czego nauczył ją ojciec w walce z problemami zdrowia psychicznego.

Odcinki z serii Mind Wide Open ukazują się w każdy poniedziałek na instagramowym profilu Lily.

Mind Wide Open – Lily Cornell Silver
(Visited 43 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , Last modified: 11 sierpnia, 2020
Close
%d bloggers like this: