Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS

Leonard Cohen nie żyje. Posłuchaj największych przebojów artysty

Utalentowany muzyk, autor teksów piosenek oraz poeta Leonard Cohen. Muzyk zmarł w wieku 82 lat w Kalifornii. O jego śmierci dowiedzieliśmy się z informacji zamieszczonej na profilu Facebook artysty.

Informację o śmierci muzyka otrzymaliśmy dziś w nocy na jego Facebook’owym profilu. „Z głębokim smutkiem informujemy, że legendarny poeta, piosenkarz i artysta Leonard Cohen odszedł. Straciliśmy jednego z najbardziej szanowanych i płodnych wizjonerów”. Uroczystość pogrzebowa ma odbyć się w późniejszym terminie w Los Angeles. Rodzina artysty prosi fanów o uszanowanie prywatności.

Leonard Cohen urodził się w Montrealu w 1934 r. Jego ojciec pochodził z Polski, matka zaś z Litwy. Nadzwyczajną popularność Cohen zyskał w Polsce. W latach osiemdziesiątych był bardziej znany niż w rodzinnej Kanadzie. W następstwie w 1985 Leonard Cohen przyjechał na trasę koncertową do Polski, występował przy pełnej widowni w największych halach koncertowych w takich miastach jak Poznaniu, Wrocławiu, Zabrzu i w Warszawie. Podczas pobytu w Polsce spotkał się z Lechem Wałęsą.

W swojej karierze wydał 13 albumów studyjnych. Ostatni z nich ukazał się 21 października tego roku i nosi tytuł You Want It Darker. Na swoim koncie ma również 8 albumów koncertowych oraz 2 albumy wideo.

Posłuchaj największych hitów artysty
(Visited 1 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 11 listopada, 2016
Close
%d bloggers like this: