Zespół The XX ogłosił dziś szczegóły ich długo oczekiwanego, trzeciego albumu! Krążek został zatytułowany ‘I See You’i zawiera 10 utworów. Album ukaże się 13 stycznia 2017 nakładem wytwórni Young Turks.

I See You to następny album po XX oraz Coexist, które sprzedały się w ilości ponad 3 milionów egzemplarzy, zdobywając po drodze wiele wyróżnień. Nadchodzący krążek wyznacza nową erę dla londyńskiego trio, którego członkami są Romy Madly Croft, Oliver Sim i Jamie Smith, zarówno pod względem brzmienia jak i w odniesieniu do ich rozwoju.

Podczas gdy albumy XX i Coexist były tworzone we względnej izolacji w Londynie, płyta I See You nagrywana była od marca 2014 do sierpnia 2016 roku w Nowym Jorku, Marfa (Teksas), Reykjavik, Los Angeles oraz Londynie i charakteryzuje ją skierowana bardziej na zewnątrz, otwarta i ekspansywna postawa.

Wyprodukowany przez Jamiego Smitha i Rodaidh McDonald, album jest najśmielszym jak do tej pory osiągnięciem The XX, bardziej przejrzystym i ambitniejszym niż kiedykolwiek wcześniej. Słychać to wyraźnie w pierwszym singlu On Hold, który promuje nadchodzący album The XX.

Tracklista:
1. Dangerous
2. Say Something Loving
3. Lips
4. A Violent Noise
5. Performance
6. Replica
7. Brave For You
8. On Hold
9. I Dare You
10. Test Me