Fanom ‚Hobbita’ czy ‚Władcy Pierścieni’ z pewnością nie obca jest postać Petera Jacksona.
Reżyser mający na koncie wiele nagród filmowych będzie odpowiedzialny za stworzenie filmu opowiadającego historię nagrywania wydanego w 1970 roku albumu Let It Be.
Szacuje się, że długość dostępnego materiału z którego ma powstać film to ok 140 godzin nagrań dźwiękowych oraz ok 55 godzin nagrań filmowych. Obraz zostanie przekształcany w technologii 3D a same materiały nie zostały nigdy wcześniej publikowane.
Jackson otrzymał wszelkie prawa do wykorzystania twórczości zespołu a wsparcie dla samego reżysera ogłosili Paul McCartney, Ringo Starr czy Yoko Ono. Do tej pory nie została ujawniona oficjalna data premiery filmu.

To będzie niesamowite doświadczenie i spełnienie marzeń dla wszystkich fanów The Beatles – coś jak wehikuł czasu, który przeniesie nas do roku 1969. Usiądziemy w studiu i zobaczymy jak ci przyjaciele tworzą wspólnie wspaniałą muzykę (…) Patrzenie na Johna, Paula, George’a i Ringo pracujących razem, tworzących klasyczne już utwory ze strzępów, nie tylko fascynuje – bawi, podnosi na duchu i jest zaskakująco intymne – komentuje Peter Jackson