Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 10:13 am DZIAŁ KONCERTY, DZIAŁ NEWS, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Lublinalia 2023. Pierwszy dzień imprezy przed nami.

To już dziś! Startuje największa impreza studencka w Lublinie i po tej stronie Wisły! Już o 19:30 odbędzie się pierwszy koncert Lublinaliów 2023.

Organizacje studenckie czterech lubelskich uczelni, a mianowicie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego i Politechniki Lubelskiej, połączyły siły, aby zorganizować największe studenckie wydarzenie w mieście. 

 fot. Dominik Wąsik

Impreza odbędzie się na Terenach Zielonych Browaru Perła, przy ulicy Bernardyńskiej 15. Start imprezy już dziś, 18 maja, punktualnie o godzinie 19:30. Tereny Browaru zostaną otwarte od godziny 16:00.

Lublinalia 2023 – dzień 1

Pierwszego dnia na niezwykle barwnej scenie wystąpią Snail’s Club, Hodak oraz Video.

19:30 – Snail’s Club
21:00 – Hodak
22:30 – Video

Snail’s Club to zespół, który wygrał Studencki Przegląd Muzyki Alternatywnej. To zespół pięciu przyjaciół, którzy kochają muzykę. Ich twórczość łączy emocje z odrobiną etno punk rocka, sięgając po inspiracje w muzyce ludowej i nadając jej mocniejsze brzmienie.

Video to polska grupa muzyczna grająca pop-rock, która została utworzona w 2007 roku przez Macieja Durczaka, Wojciecha Łuszczykiewicza i Tomasza Luberta. W 2008 roku zespół zaprezentował swój pierwszy singiel zatytułowany Bella. Piosenka została zgłoszona do polskich eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2008, jednak nie zakwalifikowała się do finałowej stawki. Do tej pory zespół ma na swoim koncie trzy albumy, Video Gra (2008), Nie obchodzi na rock (2011), Doskonale wszystko jedno (2015). Ich single m.in: Idę na plażę, Soft, Szminki róż, Papieros, Środa-czwartek, Ktoś nowy, Wszystko jedno stały się hitami, a wszyscy znają i nucą te piosenki do tej pory.

Hodak to jeden z artystów, którzy zostali wychowani przez wytwórnię NNJL, był finalistą akcji Popkiller Młode Wilki vol. 8. Posiada trzy pełnowymiarowe kolaboracyjne projekty. Jego pierwszy album został uznany za jedną z najlepszych rapowych premier w 2020 roku.

(Visited 72 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , Last modified: 18 maja, 2023
Close
%d bloggers like this: