Mabel ogłasza szczegóły debiutanckiego albumu High Expectations. Na krążku, który ukaże się 12 lipca, znajdzie się m.in. wielki przebój Don’t Call Me Up.

Don’t Call Me Up dotarło do 3. miejsca najpopularniejszych utworów w Wielkiej Brytanii, spędziło 8 tygodni w pierwszej dziesiątce zestawienia i jest już siódmym najlepiej sprzedającym się singlem 2019 roku. Nagranie pnie się w górę Billboard Hot 100, jak również na Spotify Global Charts – tam Mabel jest najwyżej notowaną brytyjską artystką.

High Expectations to pokaz niezwykłego talentu Mabel. To coś więcej niż płyta – to historie, nad którymi artystka pracowała przez niemal całe życie. Już sam tytuł powstał dawno temu, a wokalistka od dwóch lat ma tatuaż z takim napisem.

Dwukrotnie nominowana do BRIT Mabel jeszcze przed premierą debiutanckiego albumu sprzedała ponad 3 mln singli w samej Wielkiej Brytanii (dwa platynowe, trzy złote, dwa srebrne), przekroczyła miliard streamów i wyprzedała koncerty w słynnym Brixton Academy. Mabel już od pierwszych singli pokazała się jako szczera songwriterka, która umiejętnie porusza takie tematy jak miłość, tożsamość, siła kobiet czy zdrowie psychiczne. Wokalistka nie spieszyła się z nagrywaniem swojej debiutanckiej płyty. Czekała, aż będzie w pełni gotowa. High Expectations to ścieżka dźwiękowa do zamiany swoich słabości w siłę.

Tracklista:
1. High Expectations (Intro)
2. Bad Behaviour
3. Don’t Call Me Up
4. FML
5. We Don’t Say…
6. Selfish Love ft. Kamille
7. Lucky (Interlude)
8. Mad Love
9. Trouble
10. Put Your Name On It
11. Stckhlm Syndrome (Interlude)
12. OK (Anxiety Anthem)
13. I Belong To Me
14. High Expectations (Outro)

BONUS TRACKS:
15. Finders Keepers (with Kojo Funds)
16. Fine Line (with Not3s)
17. My Lover (with Not3s)
18. Ring Ring (with Jax Jones)
19. Cigarette (with RAYE & Stefflon Don)
20. Not Sayin’