Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, Premierowe Utwory

Maja Konarska w solowej odsłonie, premiera singla „Na Chu”

MajaKo to alternatywna muzycznie solowa odsłona Mai Konarskiej – wokalistki MOONLIGHT, czyli jednego z legendarnych zespołów tworzących scenę gotyckiego rocka w Polsce. Posłuchajcie wymownego singla Na chu.

MajaKo – Maja Konarska – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Gra jednym palcem na klawiszach i ukulele. Przez wiele lat związana z zespołem Moonlight, z którym nagrała 12 płyt. Wielokrotnie występowała gościnnie z innymi wykonawcami i zespołami: Gabriel Fleszar, Curcuma, Quo Vadis, Tumbao i wiele innych. Udzielała się także w piosence aktorskiej, piosenkach dla dzieci, reklamie radiowej i telewizyjnej. Zdarzyło jej się nawet dubbingowane bajek. Teraz MajaKo – autorka i kompozytorka piosenek ironicznych, które wkręcają się w głowę niczym brzęczenie muszki.

Pierwsza piosenka powstała nagle. Słuchałam krótkiej rozmowy kolegów na temat ich kobiet. Potem tematy spadały na mnie jakby ktoś lub coś je podsuwało. Napisałam 9 piosenek, w których zawarłam treści nurtujące mnie od dawna. Postawa roszczeniowa, alkoholizm, rozpieszczone bachory ale też przyjaźń, potrzeba swojego miejsca na ziemi, miłość, ślimaki. Wszystko podane jest w prostych, słodkich melodiach które w pewnym sensie bagatelizują ich treści. Produkcją tych „słodkich” utworów zajął się po mistrzowsku Konrad Kienitz mój Przyjaciel od zamierzchłych lat 90-tych. Większość tych historii przydarzyło mi się bezpośrednio, kilka historii obserwowałam. Posłuchajcie – wszystko może być tematem.
P.S. Używam słów uznawanych za niecenzuralne, ale były konieczne aby przekazać moje historie w odpowiedni sposób.”

(Visited 26 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 14 czerwca, 2022
Close
%d bloggers like this: