Przedstawiamy najnowszy singiel i teledysk Marka Dyjaka – „Miejsca przedmioty kształty drzwi”, który zapowiada nowy album artysty „Pierwszy śnieg”. Premiera albumu nastąpi w styczniu 2017 roku.

Miejsca przedmioty kształty drzwi to zapowiedź powrotu Dyjaka do jego korzeni, do pięknej poezji, ważnych tekstów i muzyki w jedynej słusznej, molowej tonacji. Autorem i kompozytorem utworu jest Robert Kasprzycki.

Połączenie jego poezji i muzyki z charakterystyczną chrypą i charyzmą Dyjaka, dało wyjątkowy efekt. Motyw przewodni piosenki to rozpoznawalny u Dyjaka akordeon i trąbka, grające marszową melodię, przypominającą „Złotą Rybę” z płyty Moje Fado. Mocny tekst – próba rozliczenia z przeszłością, w wykonaniu Dyjaka, wydaje się być jego prawdziwą historią. Historią mężczyzny po przejściach.

Teledysk do piosenki został nagrany na norweskich fiordach. Główną rolę gra w nim Eryk Lubos, a towarzyszy mu Sławomir Sulej. To męski obraz o wędrówce, cierpieniu i chęci zerwania z przeszłością. Jest prostym odniesieniem do tekstu piosenki, ale przedstawiony w mistrzowski sposób. Autorem zdjęć jest Maciej Grubiak, reżyserem Sebastian Juszczyk.