Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Mark Lanegan już w przyszłym tygodniu w Poznaniu

Już za tydzień w poznańskim Centrum Kultury Zamek wystąpi Mark Lanegan Band! Muzyk przyjedzie do Polski w ramach trasy promującej jego zeszłoroczne wydawnictwo – „Phantom Radio” i zagra 17 sierpnia w Sali Wielkiej.

Mark Lanegan to jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów na współczesnej rockowej scenie. Ma na swoim koncie współpracę z niezliczoną ilością ważnych artystów, śpiewał między innymi w grunge’owej legendzie, formacji Screaming Trees, działał w Mad Season, współpracował z Joshem Homme w Queens Of The Stone Age, wspólnie z Gregiem Dulli odpowiada za wiele piosenek The Twilight Singers oraz The Gutter Twins, ma na swoim koncie także wspólny projekt z Isobel Campbell.

Pod koniec ubiegłego roku ukazał się najnowszy album Mark Lanegan Band – „Phantom Radio”. Jeszcze przed premierą płyty muzyk zapowiadał, że materiał będzie mocno osadzony w brzmieniach lat 80. I faktycznie – wyraźnie słychać te inspiracje – elektronika i syntezatory są tu bardziej niż obecne. To połączenie laneganowego, bluesowo-grunge’owego klimatu z syntetycznymi brzmieniami świetnie się sprawdza.

O tym jak brzmi album na żywo będzie można się przekonać właśnie w Poznaniu!

Głównym supportem poznańskiego koncertu będzie Duke Garwood, z którym sam Lanegan już niegdyś współpracował – panowie wydali wspólnie album „Black Pudding” w 2013 roku. Anglik promować będzie swoją najnowszą płytę, zatytułowaną „Heavy Love”. Trudno o lepszy support dla Lanegana, który przyjaźni się z Garwoodem, a w jednym z wywiadów określił go nawet „mistycznym, muzycznym geniuszem”!

Drugim supportem, który otworzy sierpniowy koncert Mark Lanegan Band, będzie belgijski projekt – The Faye Dunaways. Mroczny psychodeliczny blues w wykonaniu Freda Lyenna Jacquesa oraz Aldo Struyfa stanowi idealne uzupełnienie tego wieczoru.

Rozpiska godzinowa tego koncertu prezentuje się następująco:
19:00 otwarcie drzwi
20:00 The Faye Dunaways
20:40 Duke Garwood
21:25 Mark Lanegan Band

Wejściówki wciąż jeszcze dostępne są na stronach www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn, a także w Centrum Informacji Miejskiej, Carton Shopie, Rock Long Lucku i kasie CK Zamek. Kupić je będzie można również bezpośrednio w dniu koncertu w klubie.

Mark Lanegan Band

(Visited 40 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 12 sierpnia, 2015
Close
%d bloggers like this: