Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Metal Hammer Festival 2017: znamy cały line-up!

Organizatorzy tegorocznej edycji Metal Hammer Festival ogłosili skład festiwalu, który w tym roku odbędzie się już po raz ósmy. Poniżej przedstawiamy pełną listę zespołów.

Headlinerem imprezy, która odbędzie się 21 lipca w katowickim Spodku będzie jeden z najbardziej kontrowersyjnych i charyzmatycznych artystów światowej sceny metalu – Marilyn Manson. Skandalista i antychryst w czystej postaci. Jego koncertom (zwłaszcza w naszym kraju) od zawsze towarzyszy atmosfera kontrowersji i skandalu. Czy tak będzie i tym razem będziemy mieli okazję przekonać się już 21 lipca.
Dyskografię artysty na ten moment zamyka krążek „The Pale Emperor” z 2015 roku, jednak warto wspomnieć, iż Manson przymierza się do wydania kolejnego albumu pt: „Heaven Upside Down”, lecz jak na razie data jego premiery nie jest jeszcze znana. Sam artysta zapewnił jednak, że prace nad albumem zostały już zakończone.

Kolejny zespół w składzie festiwalu to „Paradise Lost” obecny na scenie od roku 1988. Grupa jest zaliczana do pionierów death metalu i metalu gotyckiego. Z czasem jednak grupa zaczęła eksperymentować z wpływami elektroniki i poddała się inspiracji rockiem gotyckim. Mają na koncie 14 albumów studyjnych, z czego ostatnim jest „The Plague Within” wydany w 2015 roku. Liderem grupy od początku jej istnienia jest wokalista Nick Holmes.

Myrkur to blackmetalowy projekt muzyczny założony w 2013 roku przez Dunkę Amalie Bruun. Projekt ma na koncie debiutancki krążek „M” z 2015 roku.

Do zacnego grona artystów należy także muzyk, którego twórczość trudno zaszufladkować w jakichkolwiek gatunkach muzycznych. Mowa tu o Zeal & Ardor, który jest autorem jednego z najbardziej prowokacyjnych debiutów tego roku.

Zestawienie zamykają dwie polskie formacje. Percival Schuttenbach to polska formacja folkmetalowa. Działa już od 1999 roku. Dyskografię grupy zamyka album „Strzyga” wydany w ubiegłym roku, którego współproducentem był Jacek Miłaszewski znany z współpracy m.in z Acid Drinkers.
Jako ciekawostkę warto dodać, iż grupa jest twórcą muzyki do gier „Wiedźmin 3: Dziki Gon i Gwint” oraz współautorem muzyki do albumu „Równonoc” czyli genialnego połączenia hip-hopu z folkiem.

„ARRM” to projekt instrumentalny grający muzykę z dość mało znanego gatunku drone. Na koncie mają debiutancki krążek „ARRM” który ujrzał światło dzienne w listopadzie ubiegłego roku.

Line-up zapowiada się zatem bardzo obiecująco, a bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne pod tym linkiem.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , Last modified: 8 czerwca, 2017
Close
%d bloggers like this: