Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ WIDEO, Filmy

„Music, Money, Madness… Jimi Hendrix In Maui” – film o legendarnym gitarzyście już w listopadzie


Już 20 listopada 2020 r. ukaże się pełnometrażowy film dokumentalny o Jimim Hendrixie pt. „Music, Money, Madness… Jimi Hendrix In Maui”. Film oraz materiały audio będą dostępne jako Blu-ray+2CD i Blu-ray+3LP. Experience Hendrix L.L.C. we współpracy z Legacy Recording/Sony Music Entertainment zapowiedzieli, że nowemu wydawnictwu będzie towarzyszyć album audio Live In Maui.

Film będzie prezentował wizytę grupy Jimi Hendrix Experience na wyspie Maui w 1970 roku oraz nagrania z dwóch popołudniowych koncertów zespołu. Materiały zostały zmiksowane i odrestaurowane zarówno z dźwiękiem stereo, jak i 5.1 surround przez inżyniera dźwięku Eddiego Kramera. Mastering wykonał Bernie Grundman.

„(…) te nagrania malują obraz niesamowitej zdolności Jimiego do przekształcania dziwaczności w coś niesamowitego! Jesteśmy podekscytowani tą publikacją, ponieważ daje światu bliższe spojrzenie na geniusz Jimiego” – powiedziała Janie Hendrix, przyrodnia siostra gitarzysty.

Dokument ukazuje m.in. zapierające dech w piersiach wersje uwielbianych przez fanów utworów, np. Foxey Lady czy Purple Haze, a także niepublikowane wówczas piosenki, takie jak: Dolly Dagger i Freedom, które ukazały nowy kierunek, w jakim zmierzał Hendrix.

Utwór Voodoo Child (Slight Return) z tego historycznego koncertu jest już dostępny w serwisach streamingowych. Poniżej koniecznie posłuchajcie utworu i zobaczcie trailer nadchodzącego filmu o legendarnym gitarzyście.

(Visited 37 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , Last modified: 15 września, 2020
Close
%d bloggers like this: