Hope (Glory to the Heroes) powstał podczas smutnego okresu pandemii koronawirusa na świecie. Utwór dedykowany jest największym bohaterom tego czasu.

Część zysków Gromee przeznaczy na walkę z koronawirusem w swoim rodzinnym mieście Krakowie. Szpital Uniwersytecki link tutaj oraz Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SPZOZ link tutaj.

Kochani, od tygodni wszyscy spędzamy czas podobnie, w domach, z bliskimi. To dla nas wszystkich trudny czas. Wiele nerwów, wiele stresów i ograniczeń. Ten okres jest dla nas także sprawdzianem z naszej odpowiedzialności, odpowiedzialności za bliskich, za nas samych ale i za społeczeństwo. Nasza walka to najczęściej pozostanie w domach. Jednak są ludzie którzy zostawiają bliskich, zostawiają swoje cztery ściany i wychodzą walczyć dla nas. Są to lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki i cała służba zdrowia. To Oni na pierwszej linii „frontu” walczą z wirusem. Walczą! Jestem tego pewny! To niesamowite. Nie mogłem być obojętny na to, siedząc w domu, siedząc w studiu… właśnie z tego powodu razem z moim serdecznym kolegą, pianistą, kompozytorem Marcinem Nierubcem napisaliśmy utwór dla lekarzy, ratowników, pielęgniarek i wszystkich służb medycznych.” – napisał na swoim facebooku Gromee