Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ WIDEO, Występy na żywo

Muzyka Jeana-Michela Jarre’a w wirtualnej rzeczywistości!

Pionier muzyki elektronicznej jeden z jej najważniejszych twórców, Jean-Michel Jarre ogłosił kolejny ambitny projekt, który łączy muzykę z technologicznymi nowinkami.

Artysta nawiązał współpracę z wiodąca platformą społecznościową VR – TheWaveVR, która umożliwi jego fanom doświadczenie najnowszego albumu artysty Equinoxe Infinity w wirtualnej rzeczywistości. Koncerty Jeana-Michela Jarre’a słyną z nowatorskich i imponujących rozwiązań technologicznych. TheWaveVR pozwala odtworzyć ich magię we własnym salonie! Użytkownicy platformy mają możliwość zremiksować utwory z płyty za pomocą wirtualnych narzędzi oraz zorganizować wydarzenia, w których mogą wziąć udział inni użytkownicy platformy.

Dodatkowo, uznany ilustrator komiksów oraz artysta cyfrowy Sutu stworzył grafiki 3D inspirowane okładką Equinoxe Infinity. Użytkownicy będą mogli wkomponować stworzone obrazy, w tym słynnych „Obserwatorów” („Watchers”), w swoje wirtualne koncerty, tworząc w ten sposób przenikające się i responsywne środowisko audiowizualne.

Sam Jarre będzie gospodarzem jednorazowego wirtualnego spotkania Q&A w TheWave 12 grudnia o godzinie 16. Zostanie to poprzedzone specjalnym pokazem przygotowanym przez Sutu, który odbędzie się godzinę wcześniej, podczas którego zaprezentowane zostaną wizualizacje przygotowane przez artystę.

Pokazy w TheWaveVR dostępne są dla każdego, kto posiada sprzęt do VR HTC Vive lub Oculus Rift VR oraz darmową aplikację TheWaveVR, dostępną na Steam oraz Oculus Home.

Equinoxe Infinity to długo oczekiwany sequel do słynnego albumu Equinoxe Jean-Michela Jarre’a, który ukazał się dokładnie czterdzieści lat wcześniej, 16 listopada 1978 roku. Płyta zawiera 10 zupełnie nowych utworów. Nowa część inspirowana jest relacją między ludzkością a nową technologią, zwłaszcza sztuczną inteligencją i zmianom, jakie zachodzą w nas w wyniku postępu technologicznego. Okładkę albumu, nawiązującą do ikonicznej okładki oryginału, zaprojektował Filip Hodas.

(Visited 11 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 5 grudnia, 2018
Close
%d bloggers like this: