Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Inne

Nie żyje Rowland Boon Gould z zespołu Level 42

Nie żyje Rowland Boon Gould gitarzysta zespołu Level 42. Informacja została potwierdzona przez osobę z byłego zespołu muzyka.

Wiadomość o śmierci gitarzysty zespołu Level 42 została potwierdzona wczoraj na Twitterze przez Marka Kinga, z którym nieżyjący już muzyk zakładał zespół. Rowland Boon Gould zmarł w wieku 64 lat. Przyczyna śmierci Boon’a nie została jeszcze potwierdzona.

„Z wielkim smutkiem w sercu muszę Wam powiedzieć o śmierci naszego drogiego przyjaciela i brata Boon Goulda. Policja w Dorset potwierdziła, że ​​został on znaleziony martwy w swoim domu we wtorek rano. Teraz jestem już spokojny, że Boon, nie czuje już bólu. Dziękuję Ci za wszystko.”

Rowland Gould był członkiem i założycielem zespołu w 1979 roku wraz ze swoim bratem Philem i Markiem Kingiem. Muzyk zmuszony był opuścił zespół w 1987 r z powodów zdrowotnych. Kontynuował wtedy pisanie dla zespołu piosenek oraz wystąpił z nimi na scenie w 2012 r. Wydał dwa solowe albumy Tin Man i Love Kills Overtime.

Zespół Level 42 wydał łącznie aż 11 albumów studyjnych i odniósł sukces utworami, takimi jak Lessons In Love, Running In The Family, The Sun Goes Down (Living It Up) czy Heaven In My Hands.

(Visited 46 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 2 maja, 2019
Close
%d bloggers like this: