Zespół The Cure zapowiedział specjalną transmisję ze swojego jubileuszowego koncertu z okazji 30 lecia wydania albumu Disintegration. Całość odbędzie się na Facebooku i YouTube.

Jak wiemy The Cure ogłosiło, że planuje specjalną serię koncertów z okazji 30-lecia ich przełomowego albumu Disintegration. Album został wydany w 1989 roku i to własnie na nim znajdziemy między innymi Lullaby, Lovesong, Fascination Street czy przebojowe Pictures Of You.

W ramach swojej trasy koncertowej w 2019 r. zespół ogłosił specjalną serię koncertów w australijskim VIVID LIVE w Sydney Opera House. Całość wyreżyserował brytyjski filmowiec i współpracownik zespołu, Nick Wickham. Koncerty te odbędą się w dniach 24, 25, 27 i 28 maja.

Teraz z radością możemy ogłosić, że zespół zdecydował się dodać koncert 30 maja, który będzie jednocześnie transmitowany na żywo przez Facebooka i YouTube.

„Z niecierpliwością czekamy na obchody rocznicy tego wyjątkowego albumu z wami wszystkimi. Pamiętajcie: ten album został zmiksowany po to, aby był odtwarzany głośno… więc podkręćcie go!”

Zespół pracuje obecnie nad nowym materiałem, który ma zostać wydany jesienią tego roku. Z tego co już wiemy zespół ma przygotowane około 20 piosenek, a znaczna ich część trwa po 10-12 minut. Krążek ma być również powrotem do starych brzmień zespołu.

Najbliższą okazją zobaczenia The Cure przez polskich fanów będzie ich koncert podczas tegorocznej edycji festiwalu Colours of Ostrava.

fot. GettyImages