Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Nothing But Thieves w trasie promującej debiutancką płytę

Młodzi Brytyjczycy, którzy koncertowali już wspólnie z Muse czy Gerardem Wayem, szturmem zdobywają kolejne kraje i listy przebojów, choć premiera ich debiutanckiej płyty planowana jest na październik tego roku. W Polsce wystąpią 8 listopada, w warszawskiej Proximie.

Aktualnie w skład Nothing But Thieves oprócz Conora, Joe i Doma wchodzą jeszcze Price (perkusja) i Phil (bas). Zespół przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty, która ma ukazać się 16 października. Album zapowiadają doskonale już znane publiczności single „Ban All The Music”, „Itch” czy „Trip Switch”. Wśród kluczowych inspiracji muzycy wymieniają Muse, Kasabian i Arcade Fire. Wokalista natomiast wielokrotnie podkreślał, że najważniejszy wpływ na jego śpiewanie miał materiał Jeffa Buckleya.

Od początku 2015 roku muzycy intensywnie koncertują, zdobywając rozgłos w kolejnych krajach. Zimą występowali jako support Gerarda Waya, następnie otwierali koncerty Awolnation czy Young Guns. Występowali też u boku Arcade Fire i George’a Ezry, zagrali na NME Awards oraz dołączyli do lineupów kilku letnich festiwali – w tym Reading & Leeds. W ostatnim czasie otwierali także koncerty Muse.

Nothing But Thieves są już też doskonale znani polskiej publiczności. Po raz pierwszy zachwycili na wspólnym koncercie z Gerardem Wayem, a po niezwykle ciepłym przyjęciu i kolejnych występach otwarcie deklarują, że jesteśmy jednym z ich ulubionych punktów na trasach koncertowych!

Wejściówki na koncert w Proximie trafią do sprzedaży 7 sierpnia. Dostępne będą na stronach www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl a także w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.


Nothing But Thieves poster

(Visited 9 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 31 lipca, 2015
Close
%d bloggers like this: