Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Poznaj gwiazdy pierwszego dnia Liveurope Showcase

Liveurope Showcase odbywać się będzie w Klubie Stodoła. Pierwszy dzień tego muzycznego wydarzenia zaplanowano na 10 września. Tego dnia wystąpią min. Dawid Podsiadło, Oly., Kari oraz inni – sprawdź kto! Koncerty odbywają się pod patronatem MusicLovers.pl

Celem projektu jest zwiększenie prezentacji młodych europejskich zespołów na całym kontynencie i pomoc im w dotarciu do nowej publiczności. Założona w 2014 roku, platforma Liveurope to pierwsza inicjatywa tego typu w Europie, która zrzesza trzynaście klubów z trzynastu europejskich państw.

Dawid Podsiadło
Polski wokalista i autor tekstów. Artysta solowy, a także członek zespołu Curly Heads. Do tej pory ma na swoim koncie wydany w 2013 roku album Comfort and Happiness. Album ten znalazł się już po raz setny na liście polskich bestsellerów płytowych! A sam artysta ma na swoim koncie kilka nagród.

Oly.
Artystka pochodząca z Nałęczowa. Pierwszy raz usłyszeliśmy o niej w 2013 roku, kiedy jej utwory można było posłuchać na oficjalnym kanale na YouTube. Teraz, ponad dwa lata później, Oly. wydała swoją debiutancką płytę, Home, która dpremierę miała 22 czerwca 2015 roku.

Steaming Satellites
Zespól pochodzi z miasta Salzburga w Austrii. Swój debiut miał w 2005 roku a na swoim koncie posiada 4 albumy ostatni z nich został wydany w 2013 roku – Slipstream – i jedną EPkę. Od 2014 roku dużo koncertują a na koncercie w Stodole zaprezentuje z pewnością swoje największe przeboje. Piosenkę, którą Wam prezentujemy powinniście znać.

Sorry Boys
Zadebiutowali w 2010 r., bardzo dobrze przyjętym przez publiczność i krytyków, albumem Hard Working Classes. W listopadzie 2013 r. ukazała się Vulcano – druga płyta zespołu uznana za jedno z najlepszych, polskich wydawnictw roku. Mimo porównań do wielu znanych artystów zespół wykształcił swój własny, unikalny styl cechujący się umiejętnością kreowania niezwykłej atmosfery, indywidualnością instrumentalistów i hipnotycznym głosem Beli.

Kari
Polska artystka, producentka i singersongwriter’ka. Po wydaniu w 2011 roku debiutanckiego albumu Daddy Says I’m Special uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Po dwóch latach od sukcesu pierwszego krążka artystka powróciła z albumem Wounds And Bruises, który zwyciężył w plebiscycie Prześwietlamy 2013 portalu Musicis.pl w kategorii Album Roku, a także zdobyła szereg wyróżnieńw rocznych podsumowaniach i plebiscytach, m.in.: Brand New Awards 2013, Gazety Wyborczej, Tygodnika Powszechnego, T-mobile.music.pl i cgm.pl. Piosenkarka znalazła się również w naszym podsumowaniu 2013 roku, kto wie co przyniesie jej ten rok. Nie można przegapić jej występu.

ILLE
Czeski band doświadczonych muzyków skupiających się wokół wokalistki i keyboardzistki Olgi Königovej. Zaczęli grać w 2010 roku – wtedy też wydali swoją pierwszą EPkę. Ich debiutancki album, wydany pod koniec 2013 roku, zdobył wiele pochlebnych recenzji i niemal natychmiast wskoczył na drugie miejsce czeskiego iTunes, natomiast portal musicserver.cz uznał go za najlepszy album roku. Zespół zapowiedział również pracę nad kolejnym albumem. Warto być na ich koncercie!

POLKOV
Założony w 2012 roku austriacki zespół indie/pop/rock. Ich twórczość to, jak sami określają, połączenie popkultury lat 70., z lekką nuta country i historiami bohaterów z gier komputerowych. Dzięki utworowi Promised Land zyskali dużą popularność w swojej ojczyźnie.

Genius Locci
Pochodzą oni z Bratysławy. Skład tworzą dwie siostry oraz towarzyszący im muzycy. Ich, śpiewane po angielsku, utwory krążą w rejonach indie folk i dream pop. W ciągu zaledwie 1,5 roku istnienia zespół zagrał już ponad sześćdziesiąt koncertów, zarówno w klubach, jak i na festiwalach. W maju 2014 roku wydali EP-kę Innate, obecnie przygotowują się do nagrania debiutanckiego krążka.

Rubber dots
Duet grający progresywną elektronikę. W ciągu kilku lat istnienia wydali dwie płyty długogrające, oraz szereg EPek – w tym bardzo ciepło przyjęty przez krytykę album MKULTRA. Ich najnowszy utwór Lead Singers Talk Too Much promuje składankę Audioriver – 10 Years in Płock. Bezkompromisowe i rządzące się swoimi prawami występy Rubber dots, dzięki którym konsekwentnie powiększa się grono autentycznych fanów, są tą formą upowszechniania muzyki, która jest im szczególnie bliska. Duet został szczególnie doceniony przez publiczność takich festiwali jak Open’er czy Audioriver.

FREQUENCY
Pochodząca ze Słowacji grupa, która określa swoją twórczość jako alternative pop i space rock. Zespół tworzą wokalista Majo Jenčo, Domino Šandor – gitara klawisze, Filip Zubko – bębny oraz Marek Nguyen – bas. Zadebiutowali w 2012 roku EP-ką Red’oMetry, natomiast kwietniu tego roku ukazała się ich debiutancka płyta Moon Starter.

Live_B1_10b-01 (1)

(Visited 2 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 6 sierpnia, 2015
Close
%d bloggers like this: