Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS

Prawie 3000 piosenek w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”

Zakończył się etap przesyłania zgłoszeń IV edycji konkursu radiowej Czwórki  dla wciąż nieodkrytych muzyków „Wydaj płytę z Będzie Głośno”.

Polska scena muzyczna ma się bardzo dobrze. Za kulisami kryje się wielu młodych muzyków, którzy wciąż czekają na swoje debiuty. W tym roku nadeszła rekordowa liczba zgłoszeń: aż 2975 piosenek nadesłanych przez 329 zespołów.

„Jak każdego roku, zgłosili się do nas przedstawiciele różnych gatunków muzycznych. Choć dzisiaj trudno nazwać niektóre z nich, bo muzyka cały czas się zmienia i artyści eksperymentują, nie zabrakło hip hopu, popu, elektro popu, alternatywy, rocka, reggae, elektroniki, metalu
i muzyki instrumentalnej” – mówi Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu. „Codziennie przesłuchuję nadesłane piosenki, nieraz aż do świtu. Poziom jest naprawdę wysoki. Mamy sporo zdolnych artystów, którzy już są gotowi wyjść ze swoim materiałem do publiczności” – dodaje dziennikarz.

Zwycięzcę IV edycji konkursu oraz wyróżnione zespoły poznamy pod koniec sierpnia. Premiera albumu oraz promujący go koncert planowane są w październiku br. w studiu Czwórki w ramach audycji Damiana Sikorskiego „Będzie Głośno!”. Zwycięzca zostanie hojnie nagrodzony, ponieważ nagroda główna to wydanie płyty z radiową Czwórką nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, stworzenie teledysku do singla, sesja zdjęciowa i koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie Głośno!” oraz w mediach społecznościowych.

Partnerami konkursu są Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które ufunduje dodatkowe nagrody finansowe dla najlepszego autora muzyki oraz tekściarza.

Audycja „Będzie Głośno!” transmitowana jest na antenie Programu Czwartek Polskiego Radia w każdy piątek od godz. 18:00 do 20:00.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Last modified: 24 lipca, 2020
Close
%d bloggers like this: