Folklore to muzyczna niespodzianka, jaką sprawiła fanom Taylor Swift. Bez większych zapowiedzi, kilka godzin przed publikacją (o czym pisaliśmy tutaj), wokalistka ogłosiła niedawno ukazanie się najnowszego albumu. Jeszcze ciepła, 16-ścieżkowa płyta dostępna jest na platformie YouTube oraz w serwisach streamingowych.

Wraz z opublikowaniem nowego materiału ukazał się teledysk do jednej z piosenek wchodzących w skład Folklore. Utwór, o którym mowa, to cardigan. Do pozostałych tracków stworzono lyric videos, bazujące na obrazach natury. W jednej z piosenek razem z Swift śpiewa Bon Iver.

Na swoim profilu na Facebooku Taylor przypomniała o dostępnym albumie fanom z Polski, udostępniając listę z serwisami streamingowymi, w których można odsłuchać nową płytę. Ze względu na różnicę czasu, w Polsce Folklore ukazał się o godz. 9:00.

Ósmy album studyjny Taylor Swift powstał w trakcie izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa. Wokalistka przyznała, że materiał zawiera jej lęki, marzenia i przemyślenia. Do fizycznej wersji albumu zostanie dodany 17 utwór.