A Ty co byś zrobił kiedy wstajesz rano z myślą – rozpada się moja kapela! Tyle pracy i czasu poświęconego na tworzenie muzyki? A gdyby znalazł się ktoś, albo dwójka takich ktosiów którzy poklepią Cię po ramieniu i z pewnością siebie powiedzą Ci – Stary, będzie dobrze!

Można przecież zawiesić mikrofon na kołku i czekać, aż napiszą o tobie na „Rozpadniemy twój zespół” . Można też zebrać niewydane ścieżki, zaprosić kilkunastu muzyków do studia i zorganizować spontaniczną, improwizowaną sesję nagraniową…
Z myślą o tym drugim rozwiązaniu i w takich właśnie okolicznościach powstał warszawsko-krakowski multimedialny projekt Filipa Pietrka i Nikodema Dybińskiego.

Fajna wizja a co z realizacją? W końcu zebranie materiału stworzonego przez ponad 15 artystów w jedną spójną całość to trudne zadanie pod kątem nie tylko zgrania artystów ale także samej produkcji. Jak możecie zobaczyć poniżej – da się – Projekt DP2.0 wypuścił już dwa teledyski: brawurowy rapowo-rockowy „Więcej nie chcę nic„, z udziałem m.in. muzyków składów Smoking Barrelz czy Dziewczęta, a także nostalgiczny mariaż alternatywy i drum’n’bassu, „BLRRD” z Karoliną Teernstra z So Flow na wokalu i zjawiskową Jagodą Porębską w głównej roli w video.

DP2.0 pracuje obecnie nad kolejnym singlem – na tym etapie wiemy jedynie, że będzie to neosoulowa opowieść w stylistyce kina noir.

 

Więcej info o projekcie znajdziecie na:

https://www.instagram.com/dp2.0_music/

https://www.facebook.com/dp20official/

 

 

K.