Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Red Bull Music Academy Weekender Warsaw już za dwa tygodnie!

Odliczamy już czas do najmocniejszego wydarzenia muzycznego tej wiosny w Warszawie.

Red Bull Music Academy Weekender odbędzie się w dniach od 16 do 18 kwietnia, rozpocznie się koncertem Steve Nash & Turntable Orchestra w Studio PR im. W. Lutosławskiego, następnie przeniesie się na terenie Placu Defilad oraz Pałacu Kultury i Nauki. W czasie 3 dni festiwalu na 5 scenach wystąpi ponad 30 artystów m.in. Buraka Som Sistema, Nosowska Elektronicznie, Kindness, HV/NOON, Catz 'N Dogz, Albo Inaczej Na Żywo i wielu innych. Bilety są jeszcze w sprzedaży.

Red Bull Music Academy Weekender Warsaw to przede wszystkim zaskakujący skład artystów, prezentujący przekrój najciekawszych zjawisk rodzimej i zagranicznej sceny, który przyniesie wiele niezwykłych koncertów
i porywających setów. To wiele premierowych odsłon znanych polskich artystów i powrotów na scenę po latach. NOSOWSKA ELEKTRONICZNIE zaprezentuje swoje mało znane muzyczne oblicze ze wsparciem Andrzeja Smolika i Pawła Krawczyka. Premierowy koncert łączącego pokolenia i reinterpretującego klasyczne polskie utwory hiphopowe projektu ALBO INACZEJ NA ŻYWO, zbierze obok siebie na scenie największe gwiazdy muzyki rozrywkowej – Ewę Bem, Krystynę Prońko, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Dąbrowskiego, jazzowy Konglomerat Big Band, oraz legendarne składy rapowe Stare Miasto i Flexxip. Premiery festiwalu to także: pierwszy występ na żywo duetu HV/NOON wraz z gośćmi z płyty oraz Daniel Drumz i Mr. Krime prezentujący album „Untold Stories”. Festiwal otworzy koncert Steve Nash & Turntable Orchestra.

W czasie Red Bull Music Academy Weekender usłyszeć będzie można artystów z całego świata – od USA po Nową Zelandię. Będzie to fascynująca muzyczna podróż – od nowoczesnego podejścia do grime’u w wydaniu Mumdance+Novelist, muzycznych i wizualnych eksperymentów, które zaserwuje Evian Christ, soulowej energii Electric Wire Hustle i Kindness, przez rap z Ohio w postaci Stalley’a, po gorące rytmy kuduro w wykonaniu Buraka Som Sistema oraz wiele więcej. Na festiwalu nie zabraknie dodatkowych atrakcji, takich jak lokalne obchody międzynarodowego dnia sklepów płytowych – Record Store Day Warsaw. W programie targi płytowe z udziałem ponad 30 rodzimych wytwórni płytowych oraz showcase’y na scenie Red Bull Container. Record Store Day Warsaw odbędzie się jako otwarta, bezpłatna część Red Bull Music Academy Weekender, w ramach której odbędzie się dodatkowo szereg spotkań z artystami i inspirujących wykładów.

Bilety są jeszcze w sprzedaży. Karnety 2-dniowe oraz 1-dniowe na piątek i sobotę dostępne są w sprzedaży internetowej i stacjonarnych punktach sieci Eventim. Dodatkowo przygotowana została specjalna oferta dla uczestników programu Red Bull MOBILE Collect w postaci ekskluzywnych opcji wstępu na festiwal. W najciekawszych lokalach Warszawy dostępny jest już bezpłatny magazyn festiwalowy DŹWIĘKOWA/WA.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 4 kwietnia, 2015
Close
%d bloggers like this: