Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am NA LUZIE, Urodziny

Sam Smith kończy 28 lat. Posłuchaj zestawienia utworów artysty

Sam Smith, czyli Samuel Frederick Smith, urodził się 19 maja 1992 r. w Londynie.

Smith ukończył Młodzieżowy Teatr Muzyczny w 2007 r., studiował śpiew oraz pisanie utworów u wokalistki jazzowej, Joanny Eden. W 2013 r. wydał debiutancki singiel Lay On Me, który zapowiadał jego pierwszy pełny album – In the Lonely Hour (2014), wydany przez wytwórnię Capitol Records. Płyta przyniosła Brytyjczykowi wielki sukces: była najczęściej kupowanym krążkiem w Wielkiej Brytanii oraz drugim najczęściej kupowanym w Stanach Zjednoczonych, a w amerykańskim notowaniu zestawienia Billboard 200 zajęła II miejsce.

Jest laureatem American Music Awards i był nominowany do wielu innych muzycznych nagród w różnych kategoriach, m.in. do Grammy Awards czy Brit Awards. Wokalista nagrał oficjalną piosenkę Writing’s on the Wall do filmu o Jamesie Bondzie – „Spectre” (2015).

Jego wielkim hitem stał się utwór Stay With Me, który pojawił się na debiutanckiej płycie artysty. Piosenka dotarła do szczytów światowych list przebojów i była jednym z najczęściej odtwarzanych kawałków m.in. w Polsce, Nowej Zelandii, Izraelu, Szkocji, Irlandii.

Z okazji urodzin Sama Smitha przygotowaliśmy zestawienie kilku jego utworów!

(Visited 10 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 19 maja, 2020
Close
%d bloggers like this: