Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am NA LUZIE, Urodziny

Selena Gomez kończy 28 lat!

22 lipca 1992 roku w Grand Prairie urodziła się Selena Marie Gomez.

Selena Gomez to amerykańska piosenkarka i aktorka. Wykonuje głównie muzykę pop i dance, a jako aktorka znana jest z filmów i seriali dla nastoletniej widowni.

Swoje zamiłowanie do aktorstwa zaszczepiła w niej matka, która była aktorką teatralną. Popularność telewizyjną Selenie przyniosły jej serialowe produkcje Disney Channel, takie jak „Czarodzieje z Waverly Place” czy „Słoneczna Sonny”, oraz filmy „Kopciuszek: Roztańczona historia” i „Program ochrony księżniczek”.

Równocześnie z karierą aktorską rozwijała się jej twórczość muzyczna. Począwszy od tworzenia piosenek do filmów dla nastolatków, np. utwór Fly to Your Heart do filmu animowanego „Dzwoneczek”, jej muzyka ewoluowała. W 2016 r. ukazała się piosenka We Don’t Talk Anymore w duecie z Charliem Puthem. Wydała także piosenki we współpracy z innymi artystami, m.in. z Kygo czy Marshmello. W 2018 r. stworzyła singiel Back To You do serialu „13 powodów”.

Selena Gomez wydała trzy studyjne albumy: Stars Dance (2013), Revival (2013) oraz Rare (2020). Jest autorką hitów takich jak: Boyfriend, Kill Em With Kindness, Bad Liar, Wolves czy It Ain’t Me. Wokalistka prowadzi także działalność filantropijną, wspierając kampanie organizacji UNICEF, WE Charity czy Disney’s Friends For Change.

W dniu urodzin piosenkarki przygotowaliśmy zestawienie 10 jej utworów.

(Visited 60 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 22 lipca, 2020
Close
%d bloggers like this: