Slash w jednym z wywiadów powiedział, że na potrzeby swojej debiutanckiej solowej płyty nagrał utwór ze zmarłym w zeszłym roku wokalistą Chesterem Benningtonem. Utwór Dr.Alibi finalnie jednak pojawił się na płycie, ale swojego głosu użyczył Lemmy Kilmister.

Dr.Alibi to ósma piosenka z płyty Slash. Pracę nad nagrywaniem piosenki wspominał sam gitarzysta w wywiadzie udzielonym magazynowi Variety. Członek Guns N’Roses tak powiedział: Kiedy nagrywałem swoją pierwszą solową płytę, pracowałem z wieloma różnymi ludźmi. Niektórzy z nich z rozmaitych powodów ostatecznie nie pojawili się na płycie. Jednym z nich był Chester. Nagraliśmy piosenkę, ale wtedy Linkin Park nie pozwolił, żeby się ukazała, więc nagrałem ją z Lemmym. Artysta spytany o możliwe opublikowanie wersji z wokalem Chestera, powiedział, że najpierw musiałby się spytać o zgodę rodziny zmarłego muzyka. Gitarzysta podkreślił, że śpiew lidera Linkin Park był bardziej wzruszający.

Chester Bennington popełnił samobójstwo 20 lipca 2017 roku. Razem z Linkin Park nagrał 7 albumów studyjnych, z których ostatni One More Light został wydany 19 maja zeszłego roku. Wokalista osierocił sześcioro dzieci.