Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ WIDEO, Teledyski

Syn Chestera Benningtona, Jaime, w reżyserii teledysku dla Grey Daze – pierwszego zespołu ojca

Grupa Grey Daze powstała w 1993 r. z inicjatywy Chestera Benningtona oraz Seana Dowdella. Zespół wydał dwie płyty, a w 1998 r. ogłosił rozpad, po odejściu Chestera i późniejszym dołączeniu do Linkin Park. W 2017 r. Bennington (na niedługo przed samobójstwem) wznowił współpracę z Grey Daze, mając w planach wydać wspólny album. Śmierć wokalisty Linkin Park zawiesiła jednak prace nad krążkiem. W kolejnych latach Grey daze postanowili ostatecznie wydać płytę, a do współpracy przyczyniła się także rodzina Chestera i jego przyjaciele. Zaproszono m.in. gitarzystów zespołu Korn: Briana 'Heada’ Welcha oraz Jamesa 'Munky’ Schaffera.

Urodzony w 1996 r. syn Chestera, Jaime Bennington (scenarzysta i kompozytor muzyki filmowej), został zaproszony do współpracy z pierwszym zespołem ojca – Grey Daze, w celu re-nagrania ich starych numerów. Jednym z nich jest poruszająca, rockowa ballada pt. Song Soul, do której teledysk wyreżyserował młody Bennington. Jamie śpiewa również w partie swojego ojca i trzeba przyznać, że momentami ma się wrażenie, jak gdyby słyszało się wokal Chestera.

Jaime przyznał, że wideo nawiązuje do jego duchowej łączności z drugą stroną i niewytłumaczalnym uczuciem obecności swojego ojca po śmierci. Wyznał również, że Soul Song w wielu aspektach stanowi o dążeniu do oświecenia i wiedzy oraz o ciągłym oddalaniu się od tego celu. Za pomocą obrazów spokojnej natury, a także własnego wizerunku i wizerunku swego ojca, Jaime ukazuje, że ten teledysk jest osobistym doświadczeniem takiego rodzaju medytacji i połączenia. Sean Dowdell powiedział, że współpraca z młodym Benningtonem dla całego zespołu znaczy bardzo wiele.

Premiera płyty Amends Grey Daze, nad którą miał pracować również Chester Bennington, zapowiedziana jest na 26 czerwca 2020 r. Wcześniejszymi utworami zwiastującymi album były: Sometimes, What’s In The Eye, Sickness.

(Visited 95 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 16 maja, 2020
Close
%d bloggers like this: