Sophie and the Giants – popowa siła, z którą trzeba się liczyć!

Sheffield to miasto, z którego pochodzi mnóstwo gigantów muzyki – Arctic Monkeys, Bring Me the Horizon czy Reverend and the Makers. Do tego grona już wkrótce mogą dołączyć Sophie and the Giants!

Sophie and the Giants wpadli do muzyki w 2018 roku za sprawą singla Monsters. Singiel od razu zyskał rozgłos. W październiku ukazała się ich debiutancka EP-ka Adolescence. Branża muzyczna od razu zwróciła uwagę na charyzmatyczną wokalistkę Sophie i zaczęła ją porównywać do Florence + the Machine czy HAIM.

Za sprawą wspólnych tras koncertowych, które grali z Tomem Grennanem czy Reverend and the Makers, Sophie and the Giants zyskali fanów w Wielkiej Brytanii oraz zaczęli podbój Europy. W rozmowie z House of Solo Sophie wspomina, że pierwszy koncert zespołu w karierze odbył się w obskurnym klubie, a zespół przyszło oglądać 10 osób. To zdumiewające, jak wiele zmieniło się w ciągu dwóch lat.

Odświeżający i żywiołowy smak młodzieńczego popu, który znajduje się na Adolescence, którym Sophie i koledzy zwracają na siebie uwagę. Być może właśnie zobaczyliśmy kolejne objawienie z Wielkiej Brytanii? Ze swoją determinacją w dążeniu do celu i żywiołem w swoich występach są siłą z którą trzeba się liczyć przy nadchodzącym 2019 roku!


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: