Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Startuje wROCK Festival!

Festiwal wROCK for Freedom od 27 do 29 sierpnia 2016 r. w Centrum Historii Zajezdnia!

Festiwal – poza okazją do dobrej zabawy – będzie upamiętniał 36. rocznicę założenia NSZZ „Solidarność”. Stanie się to w symbolicznym miejscu – dawnej zajezdni autobusowej, gdzie rodziła się wrocławska „Solidarność”. Tegoroczna wydłużona trzydniowa edycja jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i ma dodatkowo wyjątkowy charakter, gdyż odbywa się z okazji otwarcia Centrum Historii Zajezdni.

Pierwszy dzień Festiwalu (27 sierpnia) to spotkanie z legendarnymi artystami polskiego rocka oraz zespołami rockowymi, które rozpoczęły swoją działalność w katach 80. Wystąpią takie zespoły jak Lady Pank, który na wrocławskim koncercie będzie świętował 35-lecie swojego istnienia, TSA oraz The Klenczon Experience (Wojciech Hoffmann z Turbo i Czerwonych Gitar, Mariusz Bobkowski z Turbo oraz Arek Malinowski z Czerwonych Gitar).

Drugiego dnia Festiwalu (28 sierpnia) zapraszamy na aż dwa i w dodatku bezpłatne koncerty w ramach „Muzycznych Lekcji Historii”.

Zaczniemy od godziny 16:00 koncertem poświęconym twórczości Jacka Kaczmarskiego. Piosenki barda Solidarności zaśpiewają: Trio Łódzko-Chojnowskie, Triada Poetica, Justyna Panfilewicz & Cezary Mogielnicki, Adam Łapacz oraz laureaci konkursu bardów „Śpiewamy Kaczmarskiego”.

Druga część wieczoru od godziny 19:30 to już czas na przeboje burzliwej „dekady przełomu” lat 80. Tym razem słynne przeboje zaśpiewają wrocławskie wokalistki: Natalia Lubrano, Marta Kołodziejczyk, Paulina Lenda, Ania Kłys, Alicja Kalinowska z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie: Marek „Stingu” Popów (gitara), Łukasz Damrych (piano), Łukasz Kowalczyk (perkusja), Andrzej Stagraczyński (bas).

Trzeci, a zarazem ostatni dzień Festiwalu (29 sierpnia) rozpocznie się o godz. 17:00.

Gwiazdą koncertu będzie pochodzący ze Szwecji zespół Sabaton. Fascynujący nauczyciele historii wśród muzyków ponownie poprowadzą lekcję, na której z całą pewnością nie zabraknie polskich wątków. Przywiązanie grupy Sabaton do polskich fanów jest wielkie i odwzajemnione. Zespół znany jest w Polsce z utworów związanych z naszą historią. Kultowy już utwór pt. „40:1” opisuje bitwę pod Wizną, a „Uprising” opowiada o Powstaniu Warszawskim.

Zagrają również polskie zespoły:
Illusion – jeden z najpopularniejszych polskich zespołów heavymetalowych założony w 1992 w Gdańsku przez Tomasza Lipnickiego oraz Hunter – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu.

27 sierpnia (sobota) godz. 17.00.
Legendy Rocka 2016: Lady Pank | TSA | The Klenczon Experience
Bilety w cenie od 35 zł

28 sierpnia Muzyczne Lekcje Historii:
godz. 16.00 „Jacek Kaczmarski”
godz. 19.30 „Polski Rock lat 80.”
WSTĘP WOLNY

29 sierpnia (poniedziałek) godz. 17:00
Sabaton | Illusion | Hunter
Bilety w cenie od 75

(Visited 1 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 22 sierpnia, 2016
Close
%d bloggers like this: