Brytyjscy prekursorzy rocka, którzy wcale nie zwalniają tempa, przyjadą na 13. Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty. 27 lipca 2019 roku w Polsce wystąpi Status Quo. Sprzedaż biletów rusza już 7 września.

Niezaprzeczalna legenda sceny muzycznej wystąpi na polskiej scenie podczas przyszłego lata. Wydarzenie zainteresuje zarówno starszych słuchaczy, jak i tych młodszych, ponieważ utwory grupy pojawiały się na brytyjskich listach przebojów przez pięć dekad!! To robi wrażenie. Nie można również zapomnieć o 120 milionach sprzedanych singli i albumów, a także o 6000 koncertów. Wydali ponad 30 albumów, z tego ostatni w 2016 roku pt. Aquostic II: That’s a Fact. W skład zespołu wchodzą: Francis Rossi – śpiew, gitara prowadząca; Richie Malone – gitara rytmiczna, śpiew; Andy Brown – instrumenty klawiszowe, śpiew; John „Rhino” Edwards – gitara basowa, śpiew; Leon Cave – perkusja, śpiew. Występ zespołu zapowiada się bardzo ciekawie.

Dwa lata temu zmarł Rick Parfitt, który należał do zespołu od 1967 roku i był jednym z najbardziej rozpoznawalnych członków. Był gitarzystą oraz wokalistą grupy. Odszedł 24 grudnia 2016 roku w szpitalu w Hiszpanii. Miał 68 lat.