Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Felietony

Szczyt Szczytów #4: Aerosmith

Czwartym wykonawcą, nad którego utworami się zastanowimy jest zespół…. AEROSMITH! Felieton Szczyt Szczytów prezentuje 5 najlepszych piosenek tego amerykańskiego zespołu!

Grupa Aerosmith powstała w 1970 roku. W jej pierwszym składzie znajdowali się: Steven Tyler, Joe Perry, Tom Hamilton, Joey Kramer oraz Brad Whitford. Muzycy swój pierwszy album wydali 13 stycznia 1973 i nosił taką samą nazwę jak zespół. W 2001 roku zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall Of Fame. Przed wami 5 najlepszych piosenek zespołu Aerosmith.

1. Aerosmith – Crazy

Siódmy singiel z jedenastej płyty studyjnej zespołu, czyli Get a Grip. Piosenka, wręcz legendarna. Każdy fan rocka i nie tylko, powinien znać ten szlagier. W świetnym teledysku wystąpiły: znana z m.in. roli Batgirl Alicia Silverstone oraz córka Stevena Tyler’a aktorka Liv Tyler. Wokal Stevena jest niesamowity, w tym uwtorze także to zaprezentował. Joe Perry jak zwykle zaprezentował siebie oraz swoją gitarę z bardzo dobrej strony. Perry’ego będziemy mogli zobaczyć już w czerwcu w Hali Torwar na koncercie supergrupy Hollywood Vampires.

2. Aerosmith – Livin’ On The Edge

Tekst jest piękny. Całe jego przesłanie jest ogromne. Piękny utwór z dość spokojną muzyką, do jakiej przyzwyczaił nas Aerosmith. Za muzykę odpowiada Mark Hudson, który jest znany ze współpracy z m.in. CherScorpions czy Ringo Starr’em. Świetny utwór, jeden z największych hitów tego amerykańskiego zespołu. Chyba nie wyobrażamy sobie żadnego koncertu grupy bez tego niesamowitego utworu.

3. Aerosmith – Janie’s Got a Gun

Teledysk do utworu wyreżyserował bardzo znany reżyser David Fincher. Jest to piosenka bardzo ciekawa. Pochodzi ona z wydawnictwa Pump z 1989 roku. Krzyki Stevena już zapisały się bardzo wyraźnie w historii muzyki rockowej i z całą pewnością można powiedzieć, że dzięki tej piosence Tyler jest najlepszym „krzykaczem” w historii. Najlepszą częścią piosenki jest ta, w której wokalista śpiewa Run away, run away from the pain yeah, yeah. Fenomenalna piosenka.

4. Aerosmith – Dude (Looks Like A Lady)

W tym teledysku Stefanek prezentuje swoje świetne ruchy taneczne oraz swoje niezwykle szerokie usta. Piosenka humorystyczna, bardzo humorystyczna. Wiele można by powiedzieć na jej temat, ale ja powiem krótko. Aerosmith to świetny zespół i udowadnia to w każdej piosence.

5. Aerosmith – Dream On

Legendarna, niesamowita, świetna, fenomenalna, wpadająca w ucho piosenka. Najlepszy utwór tego zespołu, jak i moja ulubiona piosenka. Ma wielkie przesłanie. Gdy na koncercie Stefan zasiada do fortepianu, to wiemy, że zaczyna się ta magiczna chwila i zaraz usłyszymy Dream On, który pochodzi z pierwszej płyty bandu. Utwór jest niesamowity. THE END.

(Visited 23 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 11 marca, 2018
Close
%d bloggers like this: