Kwiecień 2018 – premiera płyty SOMA 0,5 mg sygnowanej kolaboracją Taco Hemingway & Quebonafide. Lipiec 2018 to z kolei czas, kiedy możemy zasiąść w Café Belga i odpalić sobie na słuchawkach bonusowe Flagey (przez pierwszy tydzień dystrybuowane tylko w formie dodatku do fizycznego nośnika CD).Miała być przerwa w nagrywaniu a pierwszy koncert w roku 2019 zaplanowano dopiero na wrzesień. Wyprzedany Narodowy oraz współdzielenie sceny z Dawidem Podsiadło. Był hype związany z całym wydarzeniem i płacz tych, którzy nie wstrzelili się w pierwsze 3 minuty sprzedaży biletów…

Zaskoczenie? Jak o nowej płycie mówi sam Taco: Jeszcze na początku maja pisałem zupełnie inną płytę. Obiecałem sobie, że tym razem dam sobie tyle czasu, ile będzie trzeba. Zapowiedziana na rok 2019 przerwa wydawnicza miała być więc wymogiem logistycznym. Okazało się jednak, że jestem uzależniony od wydawania nowego materiału w lato. Cóż począć.

Co nowego w stolicy + dodatkowa para oczu…Zgodnie z zapowiedziami artysty będzie to dopisanie nowego rozdziału do opowieści o Warszawie. Czas zamienić mniej lub bardziej świadomą autokoncentrację na obserwację:
Czas wymienić lustro na teleskop i wrócić do obserwowania miasta i społeczeństwa.
Czy coś się zmieniło w nas jako społeczeństwie czy może coś zmieniło się w Taco? Dowiemy się już 9 sierpnia!
Powrót do starej szkoły może być strzałem w dziesiątkę – pokazaniem ewolucji miasta przez pryzmat muzyki oraz odkrywaniem nowych miejsc albo wręcz przeciwnie – wyczerpanym już poniekąd pomysłem. Czuję jednak, że w powietrzu znów poczujemy szlugi i kalafiory…
Pocztówki z WWA. Lato’19- bo taki tytuł ma nosić nowe wydawnictwo wsparlo kilku, na ten czas anonimowych nazwisk: Pierwszy raz w życiu w swoich działaniach solowych zdecydowałem się zaprosić na płytę kilku gości, i to dość zróżnicowanych pod kątem muzycznym i osobowościowym.

Jako że nic mnie tak nie mierzi jak mitologizacja poetów, muzyków i artystów, powiem to najprościej jak się da: przed tobą znajduje się seria dźwięków i garść obserwacji. Tylko i aż tyle.

Nie jest to rozprawka ani reportaż. Nie jest to esej ani epopeja. Nie jest to manifest, memoir ani moralitet. Jest to pocztówka. Oto kilka opowieści z Warszawy. Ode mnie, dla was. Niechaj umili wam to kolejne burzliwe lato.

Nowa płyta została zapowiedziana na instagramowym koncie Asfalt Records a w preorderze możecie ją kupić za 5 dyszek.Tracklistę płyty znajdziecie poniżej (dodatkowo edycja limitowana wzbogacona zostanie o dwa utwory) :

 1. CZŁOWIEK Z DZIURĄ ZAMIAST KRTANI
 2. ANTYSMOGOWA MASKA W MOIM CARRY-ON BAGGAGE feat. ?
 3. LECI NOWY FUTURE
 4. W PIĄTKI LEŻĘ W WANNIE feat. ?
 5. WWA VHS feat. ?
 6. WYTRAWNE (Z NUTĄ DESPERACJI)
 7. WUJEK DOBRA RADA
 8. TIJUANA feat. ?
 9. SANATORIUM feat. ?
 10. ALERT RCB feat.?
 11. KABRIOLET (zapowiedziany jako rytmiczny stuwersowiec)

Pierwszym gościem na nowej płycie będzie Pezet… Reszty dowiemy się już niedługo!

Ciekawe, czy publikowany przez nas fragment nowego utworu znajdzie miejsce na tym właśnie wydawnictwie:

Taco Hemingway nagrywa nową płytę. Mamy fragment nowego utworu