Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Zestawienia

Tak brzmiały hymny Męskiego Grania w poprzednich latach

W oczekiwaniu na ogłoszenie tegorocznego składu orkiestry Męskiego Grania przenieśmy się w lata ubiegłe i sprawdźmy, jak wyglądał skład orkiestry w poprzednich edycjach trasy koncertowej.

Męskie Granie to wyjątkowy projekt na kulturalnej mapie Polski, który nieustannie zaskakuje przełamywaniem konwencji i łączeniem stylów. Już od 9 lat na scenie wydarzenia spotykają się najlepsi polscy artyści reprezentujący odmienne muzyczne gatunki. Dzięki ich eksperymentom i odwadze do poszukiwania nowych brzmień publiczność staje się świadkami nieoczywistych kolaboracji, które na długo pozostają w pamięci.

Poznań, Katowice, Wrocław, Kraków, Gdynia, Warszawa i Żywiec – oto miasta, które w tym roku odwiedzi trasa koncertowa Męskie Granie sponsorowana przez markę Żywiec.

Pierwszym singlem, który promował Męskie Granie 2010 była piosenka Wszyscy muzycy to wojownicy w wykonaniu Wojciecha Waglewskiego, Macieja Maleńczuka oraz Abradaba. Tekst i muzykę do utworu napisał Wojciech Waglewski.

Trasę koncertową Męskie Granie 2011 promował singiel Kobiety nam wybaczą nagrany przez Wojciecha Waglewskiego, Lecha Janerkę, Spiętego, Fisza oraz Leszka Możdżera. Autorem muzyki jest Wojciech Waglewski. Tekst utworu napisali wspólnie Wojciech Waglewski, Lech Janerka, Spięty i Fisz.

W 2012 roku dyrektor artystyczną projektu została Katarzyna Nosowska. Trasę koncertową promował singiel Ognia! nagrany wspólnie przez Katarzynę Nosowską i Marka Dyjaka. Autorką tekstu jest dyrektor artystyczna projektu, muzykę skomponował Marcin Macuk.

W 2013 roku do Kasi Nosowskiej dołączył raper O.S.T.R. i wspólnie sprawowali funkcję dyrektorów artystycznych Męskiego Grania. Nagrali singiel Jutro jest dziś, który promował trasę koncertową.

W 2014 roku zrezygnowano z funkcji dyrektora artystycznego trasy na rzecz powoływanej tylko na to wydarzenie Męskie Granie Orkiestry. Szefem muzycznym Męskie Granie Orkiestra został Andrzej Smolik. W skład orkiestry weszli: SMOLIK, BRODKA, Dawid Podsiadło, Olaf Deriglasoff, Piotrek EMADE Waglewski, Michał Sobolewski, Krzysztof Zalewski, Michał Król, Miłosz Pękała oraz Łukasz Korybalski. Nagrali wspólnie singiel Elektryczny promujący trasę koncertową. Słowa od utworu napisała Katarzyna Nosowska, muzykę Andrzej Smolik.

W 2015 roku Szefem muzycznym Męskie Granie Orkiestra ponownie został Andrzej Smolik. W skład zespołu weszli: Andrzej Smolik, Fisz, Mela Koteluk, ØRGANEK, Michał Król, Krzysztof Zalewski, Kuba Galiński, Jacek Namysłowski, Łukasz Korybalski oraz Tomasz Duda. Nagrali singiel Armaty promujący trasę koncertową. Słowa i wokal Fisz i Mela Koteluk, muzyka Andrzej Smolik.

W 2016 roku Szefem muzycznym Męskie Granie Orkiestra został Tomasz Organek. Do Orkiestry powołani zostali artyści o zupełnie odmiennej muzycznej stylistyce: O.S.T.R, Dawid Podsiadło i ØRGANEK, na scenie towarzyszył im ośmioosobowy zespół. Nagrali wspólnie singiel Wataha.

W 2017 roku Tomasz Organek ponownie pełnił funkcję szefa muzycznego MGO. W ubiegłym roku w skład orkiestry weszli: Monika Brodka, Organek i Piotr Rogucki. Wspólnie nagrali Nieboskłon, który promował serię koncertów.

Kogo chcielibyście usłyszeć w tym roku?

(Visited 13 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 3 maja, 2018
Close
%d bloggers like this: