Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Wywiady

„Teksty naszych utworów mówią w dużej mierze o silnych wartościach, jakie współdzielimy jako zespół…” czyli rozmowa z ALONGSIDE

Parę słów o „Event Horizon”… 

Event Horizon to nasze debiutanckie EP, które wydaliśmy w maju tego roku. Teksty naszych utworów mówią w dużej mierze o silnych wartościach, jakie współdzielimy jako zespół. Jeśli chodzi o warstwę muzyczną – uważamy, że perfekcyjnie balansuje w sobie zarówno melodyjność, jak i ciężkie riffy. 

https://www.youtube.com/watch?v=5JPoFbYyF10

Czym jest ALONGSIDE

Wspólnie tworzymy muzykę od początku 2013 roku, kiedy jeszcze większość z nas uczęszczała do college’u. Ostateczny skład uformował się jesienią zeszłego roku. Po napisaniu kilku utworów zdecydowaliśmy zarejestrować owoce naszej pracy w studiu. 

Gdzie nagrywaliście „Event Horizon”

Nagraliśmy nasze debiutanckie EP w studiu House of Gain, które znajduje się w Kanadzie. Producentem został Maxime Lacroix, którego być może znasz z zespołu Blind Witness, gdzie gra na gitarze prowadzącej. 

Czym się inspirujecie?

Każdy z nas wnosi do zespołu swoje własne inspiracje, jednak jest kilka kapel, które mają wpływ na twórczość każdego z nas. Są to na przykład August Burns Red, Parkway Drive, Counterparts czy Architects. Uważamy, że ich muzyka w dużym stopniu uformowała nasz styl. 

https://www.youtube.com/watch?v=gI_oBA0b5ho

Z czym kojarzy Wam się nasz kraj – Polska?

Vodka

Największy sukces…

Jesteśmy dopiero na początku naszej muzycznej kariery i obecnie nie jesteśmy związani z żadną wytwórnią. Ale jeśli mowa o sukcesach, to jak na razie za nasze największe osiągnięcie uważamy wydanie Event Horizon. Jesteśmy cholernie dumni z tego, jak brzmi ten krążek. Cieszymy się, że pozytywnie wypowiadają się o nim również nasi kumple i fani na koncertach. To bardzo nas podnosi na duchu. 

Co robicie na co dzień? Pracujecie?

Każdy na nas na co dzień pracuje, dzięki czemu jesteśmy w stanie jakoś przeżyć. Tworzymy  i gramy, bo jest to nasza pasja i mamy na to zajawkę. W żadnym wypadku nie robimy tego dla sławy czy pieniędzy. Wiele krwi, potu i łez przelewamy każdego dnia, abyśmy byli w stanie rozwijać się jako zespół i dzielić się naszą twórczością ze słuchaczami. 

Planujecie w przyszłości koncerty po Europie? 

To zabawne, że pytasz! Tak się składa, że Cameron, nasz gitarzysta rytmiczny, aktualnie zwiedza waszą piękną Europę. Bardzo byśmy chcieli kiedyś do was przyjechać i zagrać kilka koncertów. To kontynent posiadający czarujące krajobrazy oraz wspaniałą historię i kulturę. No i oczywiście sporo u was fanów cięższych brzmień, co niezmiernie nas cieszy! 

alongside2

Parę słów dla czytelników…

Witamy czytelników i słuchaczy Metali Ciężkich. Dzięki za przeczytanie tego wywiadu. Sprawdzajcie nas na Facebooku oraz Bandcampie. Nie możemy się doczekać przyjazdu do Polski i napicia się z Wami. Na Zdrowie!

Tłumaczenie: Maciej Nowak

Warto zajrzeć:

https://www.facebook.com/alongsideband

https://alongsideofficial.bandcamp.com/

(Visited 2 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , Last modified: 23 września, 2015
Close
%d bloggers like this: