Knock Out Productions z ogromną przyjemnością informuje, iż do Polski w końcu dotrze największa trasa promująca muzykę hardcore/punk czyli Persistence Tour. W 2016 roku organizatorzy stworzyli wyjątkowo ciekawy skład, zachowują idealne proporcje pomiędzy melodyjnym a agresywnym obliczem HC. 13 stycznia 2016 w warszawskiej Progresji wystąpią: Ignite, Terror, H2O, Iron Reagan, Twitching Tongues, Wisdom in Chains, orazRisk It! Do tego wszystkiego, dwie z trzech gwiazd tego line-up’u (Ignite oraz H2O) przyjadą by promować swoje nowe, długo oczekiwane, a do tego doskonale zapowiadające się wydawnictwa. Tego nie można przegapić!

Persistence_0

IGNITE (USA) melodyjny hardcore/punk:
Nie dość, że kalifornijska legenda przygotowuje nowy, niesłychanie oczekiwany album (ostatni to już legendarny „Our Darknest Days” z 2006 roku), to jeszcze będzie go promować w Polsce! Rodzimi fani melodyjnego hardcore’u/punka mają niemałe powody do radości, bo Ignite ostatnio wraca do znakomitej formy.
Kapela, którą na scenie dowodzi kapitalny frontman o madziarskich korzeniach,Zoli Téglás, produkuje nieprawdopodobną ilość potężnej energii, z miejsca porywającej fanów do zabawy. Na pewno oprócz kompozycji z wczesnych płyt,Ignite zaprezentuje piosenki z powstającego właśnie albumu „A War Against You”, który będzie mieć premierę 8 stycznia 2016 roku, czyli dosłownie na dni przed wizytą grupy w Polsce. Zapewne nie obędzie się bez społeczno-polityczno-ekologicznych rozpraw ze strony Zoliego, który podobnie jak jego koledzy zIgnite, jest mocno zatroskany tym, co się dzieje na świecie, w szczególności z przyrodą, a także wspiera liczne inicjatywy charytatywne.
Sprawdź, jeśli lubisz: Sick Of It All, H2O, Pennywise, Anti-Flag…
http://igniteband.com/
https://www.facebook.com/igniteband

TERROR (USA) hardcore:
Pochodzący z Los Angeles Terror powstał w 2002 roku i przez tych kilkanaście lat istnienia dorobił się renomy jednego z najbardziej wiarygodnych zespołów na scenie harc-core/punk. Zoli z Ignite nie będzie tego wieczoru jedynym charyzmatycznym frontmanem. W Terror jest bowiem kolejny mistrz nakręcania publiki, czyli Scott Vogel. Maniak dobrej zabawy i stage divingu, więc można być pewnym, że do tej formy rozrywania się podczas koncertu będzie zachęcał polskich fanów. Najważniejsze jest jednak to, że wraz z czterema kolegami z kapeli zaprezentuje wiązankę numerów z sześciu dotychczasowych płyt Terror, w tym z wydanej w 2015 roku „The 25th Hour”.
Sprawdź, jeśli lubisz: Madball, Bane, No Turning Back, Get The Shot…
http://www.terrorlahc.com/
https://www.facebook.com/terrorhardcore

H2O (USA) melodyjny hardcore punk :
Kiedy czytacie zapowiedź tego wspaniałego zestawu koncertowego, do premiery siódmej studyjnej płyty nowojorskiej legendy hardcore punka, H2O, zatytułowanej „Use Your Voice”, pozostał niespełna miesiąc. Kapela od blisko 20 lat działa w niezmienionym składzie i należy do najbardziej pracowitych na scenie. Dużych płyt co prawda mają tylko siedem, ale jeśli doliczyć splity, EP-ki, single, rachunek staje się pokaźny.
Kapele z prezentowanego zestawu mają wyjątkowych frontmenów i H2O nie jest wyjątkiem. Straightedge’owiec Toby Morse, ksywka Toby1, to nie tylko wesoły, pozytywny osobnik, urodzony mistrz ceremonii. Wokalista jest aktywnym propagatorem zdrowego trybu życia wśród młodzieży szkolnej oraz promotorem pozytywnego nastawienia (Positive Mental Attitude – PMA), za pośrednictwem założonej przez siebie organizacji non profit One Life, One Chance. Szacunek dla tego pana!
Sprawdź, jeśli lubisz: Gorilla Biscuits, 7 Seconds, Comeback Kid, Ignite…
http://www.bridge9.com/h2o
https://www.facebook.com/H2Ogo

IRON REAGAN (USA) thrash, hardcore punk, crossover:
Istnieją nieco ponad trzy lata, powstali w amerykańskim stanie Wirginia, a ich nazwiska znajdziecie także w składach takich kapel jak Municipal Waste, Darkest Hour albo Cannabis Corpse. Rob Skotis (gitara basowa), Ryan Parrish (perkusja), Landphil Hall (gitara), Mark Bronzino (gitary) i Tony Foresta (wokal) utworzyli Iron Reagan dla zabicia czasu. Ale szybko okazało się, że ich muzyka – brudny, garażowo brzmiący, nafaszerowany energią hardcore punk, zahaczający o thrash, a także ewidentna antypatia wobec znienawidzonego przez wielu Amerykanów prezydenta Ronalda Reagana, mają na tyle duży oddźwięk, że zainteresowała się formacją słynna wytwórnia Relapse. Wydany w 2014 roku drugi pełnowymiarowy album „The Tyranny Of Will” to potężny kop w tyłek. Aż 24 wściekłe numery, które zachwycą wielbicieli, na przykład D.R.I. z okresu „Four Of A Kind” – „Thash Zone”, a także kultowego Wehrmacht. Na żywo będzie ogień i zniszczenie. Iron Reagan słynie z tego, że nie bierze jeńców.
Sprawdź, jeśli lubisz: Municipal Waste, Suicidal Tendencies, Toxic Holocaust, D.R.I…
http://www.relapse.com/iron-reagan/
https://www.facebook.com/IRONREAGAN

TWITCHING TONGUES (USA) metal / hardcore:
Czterech dupków grających muzykę – tak, z przymrużeniem oka, rzecz jasna, napisali o sobie w jednej z biografii muzycy pochodzącej z Los Angeles formacji Twitching Tongues. Dzięki nim pojawi się większa ilość metalowych dźwięków, bo bracia Colin (wokal) i Taylor Youngowie (gitara; obaj znani z genialnej formacji Nails), Leo Orozco (gitara prowadząca), Kyle Thomas (gitara basowa) i Michael Cesario (perkusja) stawiają właśnie na metal zmieszany z hardcorem. Wydaje ich Metal Blade, a to też sporo mówi. W październiku 2015 roku ukaże się trzecia studyjna płyta Twitching Tongues, zatytułowana „Disharmony”. Właśnie ten materiał kwintet będzie promować w Polsce.
Sprawdź, jeśli lubisz: Trapped Under Ice, Life Of Agony, Expire, Merauder…
http://www.twitchingtongues.com/
https://www.facebook.com/twitchingtongues

WISDOM IN CHAINS (USA) hardcore punk:
Wisdom In Chains to hardcore/punkowa załoga z Pensylwanii, powstała w 2002 roku z inicjatywy Holendra Maartena z grupy Daredevil oraz Richiego Krutcha i Mad Joe Blacka z Krutch. Dwaj ostatni do dziś są częścią zespołu. AlbumWisdom In Chains, „Die Young”, narobił sporego zamieszania i dał kapeli poczesne miejsce na scenieHC, które zajmuje ona do dziś. Wydany w 2012 roku materiał „The Missing Links” produkował sam Freddy Cricien z Madball. Do Polski Wisdom In Chains przyjedzie promować pochodzący z 2015 roku album „The God Rhythm”.
Sprawdź, jeśli lubisz: North Side Kings , Agnostic Front, Madball, Skarhead, Icepick…
https://www.facebook.com/WisdomInChainsPAHC

RISK IT! (Niemcy) hardcore:
Amerykański koncertowy zestaw uzupełnia powstała w Dreźnie niemiecka załoga Risk It!. Jest ich czterech – Gregor (wokale), Basti (gitara), Olli (perkusja) i Andreas (gitara basowa). Staż mają krótki, bo istnieją od 2009 roku. Łoją rasowy, klasyczny hardcore. Jakby powstali gdzieś w Nowym Jorku, nie zaś kilkadziesiąt kilometrów od zachodniej granicy Polski. Koncertów grają sporo, ale wydawniczo nie są zbyt aktywni. Ostatnia pozycja w dyskografii Risk It! to siódemka „The Only Thing” z 2013 roku.
Sprawdź, jeśli lubisz: 50 Lions, Wisdom In Chains, We Ride, Death Before Dishonor…
https://www.facebook.com/RISKITHC

Zagrają:
IGNITE (USA) melodyjny hardcore/punk
TERROR (USA) hardcore
H2O (USA) melodyjny hardcore punk

+
Iron Reagan (USA) thrash, hardcore punk, crossover
Twitching Tongues (USA) metal / hardcore
Wisdom In Chains (USA) hardcore punk
Risk It! (Niemcy) hardcore

Kiedy: 13 (środa) stycznia 2015
Gdzie: Warszawa@ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 99zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

 

Więcej info na stronach Knock Out Productions:
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://instagram.com/knockoutprod/