Brytyjski zespół The Comet Is Coming wydał drugą płytę – Trust In Lifeforce Of The Deep Mystery. Przypominamy, że grupa jest jedną z gwiazd tegorocznej edycji OFF Festivalu.

Grupę The Comet Is Coming tworzą King Shabaka (Shabaka Hutchings) na saksofonie, Danalogue (Dan Leavers) na klawiszach i syntezatorach oraz Betamax (Max Hallett) na perkusji. Na albumie Trust In The Lifeforce Of The Deep Mystery grupa prezentuje nowoczesny jazz, który jednym zdaniem najlepiej opisać jako połączenie Alice Coltrane i „Blade Runnera”.

Grupa The Comet Is Coming powstała w Londynie w 2013 roku, kiedy Shabaki pojawił się na scenie podczas występu duetu Danalogue i Betamaxa – Soccer96. Muzycy natychmiast rozpoczęli współpracę. Shabaka był już bardzo rozpoznawalną postacią współczesnej brytyjskiej sceny jazzowej. Jednakże autorami muzyki The Comet Is Coming są wszyscy trzej muzycy, a Danalogue i Betamax zajęli się miksem i produkcją materiału.

Grupa podpisała kontrakt z Impulse! Records w 2018 roku, a Trust In The Lifeforce Of The Deep Mystery to pierwszy album The Comet Is Coming dla tej legendarnej wytwórni. W ten sposób Brytyjczycy znaleźli się w towarzystwie takich wybitnych artystów jak John Coltrane, Pharoah Sanders czy Alice Coltrane.

W sierpniu tego roku polska publiczność będzie mogła osobiście doświadczyć niesamowitej energii, jaka wytwarza się podczas występów The Comet Is Coming na żywo. Grupa wystąpi na tegorocznej edycji OFF Festivalu. Impreza odbywa się w dniach 2-4 sierpnia w Katowicach.

LISTA UTWORÓW:
1. Because The End Is Really The Beginning
2. Birth Of Creation
3. Summon The Fire
4. Blood Of The Past ft. Kate Tempest
5. Super Zodiac
6. Astral Flying
7. Timewave Zero
8. Unity
9. The Universe Wakes Up