Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

The Internet zagra jutro w Warszawie!

The Internet to amerykański zespół, który powstał i zadebiutował w 2011 roku. Muzyka, jaką wykonują jest połączeniem m.in. soulu, hip-hopu, trip-hopu i alternatywnego R&B.

Założycielami są wokalistka Syd oraz producent Matt Martians – niegdyś członkowie kolektywu Odd Future, należącego do Tyler the Creator. Ich debiutancki album Purple Naked Ladies przyciągnął uwagę nie tylko świetnymi dźwiękami, ale także odważnymi tekstami, opowiadającymi o seksualności wokalistki. Dwa lata później do sprzedaży trafiła druga płyta, czyli Feel Good, która na dobre ugruntowała pozycję The Internet jako nowego symbolu undergroundowych brzmień.

W roku 2015 zespołowi udało się nagrać i wypuścić świetnie przyjęty wśród krytyków oraz publiczności album Ego Death. Na krążku pojawili się tacy goście jak Kaytranada, Vic Mensa, Janelle Monáe czy wcześniej wspomniany Tyler the Creator. Na początku 2017 roku Syd – założycielka i wokalistka zespołu – wydała pierwszą solową płytę. W większości napisała i wyprodukowała ją samodzielnie, chcąc rozwinąć swój indywidualny styl.

Na przestrzeni lat The Internet przekształciło się w wieloosobową grupę, która obecnie liczy 5 członków. W takim składzie ponad 2 lata temu odwiedzili Polskę po raz pierwszy i w takim składzie zagrają również tym razem.

The Internet
Proxima / Warszawa
11/07 21:00

Bilety są obecnie dostepne w cenie 89zł.

(Visited 7 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 10 lipca, 2018
Close
%d bloggers like this: