Od blisko roku użytkownicy TIDAL mają możliwość korzystania z funkcji My Mix, która automatycznie tworzy spersonalizowane playlisty, na podstawie ich ulubionych utworów. Teraz TIDAL wprowadza kolejną nową funkcję – My Video Mix.

Dzięki niej użytkownicy zyskają dostęp do tworzonych specjalnie dla nich playlist wideo. My Video Mix działa w oparciu o specjalny algorytm, na który wpływ mają nawyki i gusta muzyczne użytkowników, a także zespół redakcyjny TIDAL.

Każdy użytkownik może otrzymać nawet 8 spersonalizowanych wideo playlist, a każda z nich odzwierciedla inny nastrój czy gatunek. Wideo playlisty są pogrupowane według artystów i gatunków muzycznych, a także popularności wśród innych użytkowników. Im więcej użytkownik słucha i ogląda, tym częściej playlisty wideo będą odświeżane. Nowe wersje poszczególnych wideo mixów można zapisywać jako własne playlisty, a następnie pobierać na swoje urządzenie i słuchać w trybie offline – jako playlistę wideo w zakładce „Moja Muzyka”.

Dodatkowo w interfejsie aplikacji pojawiła się nowa zakładka – „Wideo”, w której znajduje się obszerny katalog wideo TIDAL. Jest ona umieszczona w dolnym menu w aplikacji mobilnej oraz w lewej kolumnie w wersji desktopowej czy przeglądarkowej.

TIDAL oferuje swoim użytkownikom nieograniczony dostęp do biblioteki wideo zawierającej ponad 250 tysięcy teledysków, filmów dokumentalnych, oryginalnych programów, podcastów czy nagrań z wydarzeń na żywo i koncertów z całego świata. Funkcja My Video Mix dostępna jest w aplikacji mobilnej i desktopowej, w wersji przeglądarkowej oraz poprzez Airplay i Chromecast. Wkrótce dostępna będzie również na Apple TV,Android TV, Fire TV, Samsung oraz Roku.