Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am NA LUZIE, Urodziny

Tom Jones świętuje 80 urodziny! Posłuchaj największych przebojów artysty

7 czerwca 1940 r. w walijskim mieście Pontypridd urodził się Thomas Jones Woodward, znany jako Tom Jones.

Tom Jones to walijski piosenkarz, który przygodę z muzyką rozpoczął już w latach dziecięcych. Karierę muzyczną rozpoczął w 1963 r., gdy stworzył zespół Tommy Scott and the Senators.

Solową karierę zaczął dwa lata później i szybko zdobył popularność, bo jeszcze tego samego roku otrzymał nagrodę Grammy w kategorii najlepszy nowy artysta. Stworzył utwór Thunderball do filmu „Operacja Piorun” o Jamesie Bondzie z Seanem Connerym w roli głównej.

Tom Jones należy do muzycznych ikon i zestawiany jest często z Michaelem Jacksonem oraz Elvisem Presley’em. Ten drugi stanowił jego inspirację w początkowych latach twórczości, a później obaj artyści zaprzyjaźnili się. Do 1971 r. Jones sprzedał ponad 30 milionów płyt.

Swoim głosem i charyzmą podbił serca fanów na całym świecie. Wydał 40 albumów studyjnych – debiutancki Along Came Jones (1965) oraz ostatni Long Lost Suitcase (2015). Współpracował największymi artystami i wciąż koncertuje, nie wycofując się z muzycznej sceny ani na krok. Do jego największych hitów należą m.in. Sexbomb, I’ll Never Fall In Love Again, She’s a Lady, Delilah.

Z okazji 80 urodzin Toma Jonesa przypominamy jego największe hity!

https://www.youtube.com/watch?v=5vMx63ZCd88
https://www.youtube.com/watch?v=V43fGInXiLE
(Visited 88 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 7 czerwca, 2020
Close
%d bloggers like this: