Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Wywiady

Tré Cool opowiada o punkcie zwrotnym w karierze Green Day

Perkusista opowiadał o festiwalu z połowy lat 90. jako punkcie zwrotnym w karierze Green Day. Wszystko to z okazji obchodów 25-lecia ich przełomowego albumu Dookie.

Płyta została wydana w lutym 1994 roku, a kilka miesięcy później zespół wystąpił ze swoimi utworami na Woodstock’94. Nagranie z tego występu zostało wydane na winylu w ramach tegorocznego Record Store Day.

Perkusista Tré Cool opowiedział ostatnio o tym wydarzeniu, gdy pojawił się w podcastcie dla gości wraz z basistą Linkin Park, Dave’m Farrellem.

„ Woodstock’94 był kompletnym gównianym show. Była to impreza sponsorowana przez Pepsi, była, jak na przykład telewizja pay-per-view na całym świecie. Każdy znaczący obecnie zespół był tam. To było szalone. Ludzie zaczynali wdrapywać się po ogrodzeniu i wkradać się pod scenę, wszystko było tam chaosem. A potem przyszła zła pogoda i padało, a całe miejsce stało się błotem. To było dość chaotyczne. Wtedy Green Day wszedł na scenę i sprawił, że rozpętało się piekło.”

Przypomniał sobie też moment, w którym rozpoczęła się walka z błotem. Fani rzucali błoto na scenę, a wtedy zespół próbował zachowywać się spokojnie i grać dalej.

„Ciągle próbowaliśmy grać, ale Billie [Joe Armstrong] dostawał błotem w gitarę i Mike [Dirnt] obrywał po swoim basie. Na szczęście moja perkusja była wystarczająco daleko z tyłu, gdzie byłem bezpieczny. Nikt nie spodziewał się, że tak się stanie.”

Tré Cool powiedział, że występ festiwalowy był punktem zwrotnym dla całej kariery zespołu.

„To był szalony występ – występ, który naprawdę zmienił nasze życie. Po tym dniu na naszych koncertach pojawiło się mnóstwo ludzi. To był moment wyjątkowy – to był moment „zielonej kurtki” dla tego zespołu.”

Dookie do dziś na całym świecie sprzedał się w ponad 19 mln egzemplarzy. Album został sklasyfikowany na 193. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”. Green Day ma na swoim koncie łącznie 12 albumów studyjnych. Ostatni album studyjny Revolution Radio został wydany w 2016 roku. Oprócz niego w 2017 roku pojawiła się kompilacja największych hitów zespołu zatytułowana Greatest Hits: God’s Favorite Band.

(Visited 100 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 3 maja, 2019
Close
%d bloggers like this: