Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Tribute to Amy Winehouse w Warszawie

Jesteśmy ogromnymi fanami Amy Winehouse, dlatego dwa dni przed rocznicą śmierci odbędzie się w Warszawie Tribute poświęcony muzyce tej jedynej w swoim rodzaju Brytyjki. Największe przeboje Amy wykona dla Was Lena Romul / Marti Brown.

Amy Winehouse była niezwykłą artystką, o tym nikogo nie trzeba przekonywać. Wielu artystów młodego pokolenia podkreśla, że to właśnie ona otworzyła drzwi brytyjskiej muzyce za Ocean. Jej śmierć bardzo zasmuciła świat muzyki, najbardziej jednak fanów. Mimo, że za życia wydała tylko dwa albumy, zostanie zapamiętana jako Wielka. Często porównywana była do Billie Holiday, zrobił to sam Tony Bennett – znakomity wokalista jazzowy. Artysta powiedział to w dokumencie „AMY”, który swoją premierę miał 7 sierpnia 2015 roku. Ponadto podczas ponad dwugodzinnej produkcji widzowie zobaczyli wiele prywatnych filmów z dzieciństwa artystki czy nagrania zrealizowane przez samą Winehouse, a także materiały archiwalne z początków jej kariery oraz te pokazujące prace w studiu nagraniowym przy tworzeniu materiału na jej obie płyty.

Lena Romul jako siedemnastolatka otrzymała Wyróżnienie Indywidualne na Jazz Juniors 2007, od którego zaczęła się poważna przygoda z muzyką. Występowała ze swoimi projektami na Bukarest International Jazz Festival, Slot Art Festiwal, Jazz Juniors, Krokus Jazz Festival, No Border Festival. Przeszła przez edukację muzyczną (I i II st. POSM w Poznaniu, Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Policealne Studium Jazzowe w Warszawie). Dwa lata później była pierwszą kobietą w historii, która zdobyła nagrodę główną z własnym zespołem – Lena Romul Quintet – na Międzynarodowym Konkursie „Jazz Juniors” w roku 2009 (nagroda przyznana m.in. przez Leszka Możdżera, Adama Pierończyka). W 2012 razem z Patrykiem Kraśniewskim, jako Jazz in Dreadlocks, zajęła III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Bukareszcie. W przygotowaniu jest trzeci solowy album Leny pt. Marti Brown. Premiera planowana jest na jesień nakładem wydawnictwa Karrot Kommando.

Tribute to Amy Winehouse
Warszawa, Klub Harenda | 21.07.2017, godz. 20:00
Bilety: 10 zł / do nabycia na stronie: http://going.pl/tributetoaw
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/219522621875825/

(Visited 22 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 15 maja, 2017
Close
%d bloggers like this: